"Ostatnia mila" - Volkswagen Garbus żegna się w animowanym filmie

Volkswagen Garbus to prawdopodobnie jeden z trzech najważniejszych samochodów w historii. Koncern zamyka jednak ten rozdział emocjonalnym pożegnaniem.

Półtoraminutowy filmik o tytule "Ostatnia mila" jest pożegnaniem nazwy "Beetle" i podziękowaniem "od" i "dla" milionów osób, dla których Volkswagen Garbus był ważnym elementem życia i krajobrazu.

Volkswagen Garbus

W animowanym spocie towarzyszymy młodemu mężczyźnie, w którego życiu już od dzieciństwa towarzyszy garbaty Volkswagen. W momencie, gdy ludzki bohater filmu staje się już seniorem, Garbus odjeżdża na swoją "ostatnią milę".

Niemiecki koncern wycofał model Beetle już pod koniec zeszłego roku, jednocześnie żegnając się po 70 latach z nazwą. Pytanie, czy na stałe?

Volkswagen Garbus

Ostatnie kadry zmieniają garbusa w przód nowoczesnego Volkswagena - na przykład ID 3. Pojawia się też hasło "When one road ends, another begins" ("Tam, gdzie jedna droga się kończy, inna się zaczyna"). To może oznaczać dwie rzeczy. Albo w historii Volkswagena nie będzie już miejsca na ten model i "trzeba iść do przodu", albo wariacja tego pojęcia - być może to koniec "Beetle'a", jakiego znamy, a Volkswagen Garbus powróci w najbliższych latach, ale w wariancie elektrycznym?