Peugeot 208 zgarnia w tym roku tytuł Car Of The Year 2020!

Jury wybrało - Peugeot 208 zgarnął tytuł Car Of The Year 2020, wygrywając z takimi autami jak Renault Clio, Porsche Taycan czy... Tesla Model 3.

I wszystko jasne. W tym roku lider był tylko jeden - Peugeot 208 zgarnia w ciemno tytuł Car Of The Year 2020. Walka była jednak bardzo wyrównana, bowiem Porsche Taycan, Renault Clio i Ford Puma dzielnie goniły francuskiego malucha.

Peugeot 208

Peugeot 208 - wygrała uniwersalność

Wszystko wskazuje na to, że Peugeot 208 wygrał ze względu na swoją uniwersalność. Jurorzy docenili obecność elektrycznego wariantu (bardzo wydajnego), ciekawą stylistykę i bogate wyposażenie.

Francuski maluch zgarnął największą liczbę punktów w wielu krajach, w tym od jurorów ze swojej rodzimej Francji. Co ciekawe uznawana za faworyta przez wiele osób Tesla Model 3 poradziła sobie znacznie gorzej, choć została doceniona przez osoby z krajów takich jak Holandia, Dania czy Szwecja.

Nagrody "w internecie"

Rozstrzygnięcie konkursu Car Of The Year odbywa się zawsze w przeddzień targów w Genewie. W tym roku jednak ze względu na koronawirusa i odwołane wydarzenie transmisja odbywała się wyłącznie w internecie, choć była prowadzona z hali Palexpo.

Nasza opinia

Peugeot 208 to udany samochód, choć mamy do niego garść zastrzeżeń - tyczą się one zwłaszcza ograniczonej ilości miejsca na tylnej kanapie i słabej widoczności z pozycji kierowcy. Zaletą jest tutaj jednak bardzo bogate wyposażenie oraz sensowny wybór jednostek napędowych. Obecność elektrycznego wariantu na pewno była kluczowym elementem - w dobie elektryfikacji jurorzy mocno zwracają uwagę na ten fakt. A elektryczny Peugeot 208 zaskakuje naprawdę niskim zapotrzebowaniem na energię, co czyni z tego auta kuszącą propozycję.