Piëch nabiera rozpędu. Szwajcarska marka pozyskała znane nazwiska

Szwajcarski startup Piëch wreszcie startuje z odpowiednim impetem. Szeregi firmy zasili kilka wybitnych postaci ze świata motoryzacji.

Piëch to nie tylko nazwisko związane z koncernem Volkswagena. Motoryzacyjne upodobania w tej rodzinie są bardzo silne. Syn legendarnego już szefa koncernu z Wolfsburga rok temu ruszył z własnym startupem, skupiającym się na budowie elektrycznych pojazdów. Ciepło przyjęty pierwszy projekt auta pozwolił marce nabrać rozpędu. Teraz szeregi tej firmy zasiliły znane nazwiska, które z pewnością umożliwią przyjęcie właściwej strategii wejścia na rynek.

Piëch będzie bazować na doświadczeniu Volkswagena, Tesli, BMW, Porsche i... Burmestera

Najważniejszą osobą, która zasiądzie za sterami marki, jest Matthias Müller, były prezes Volkswagena i Porsche. Jako prezes zarządu będzie współtworzyć i koordynować rozwój marki przy współpracy z założycielami marki Piëch - Tonim Piëchem i Rea Starkiem.

Drugą ważną postacią w tej firmie jest Klaus Schmidt, przez lata pełniący rolę głównego inżyniera w BMW Motorsport. Swoje doświadczenie od czterech lat przekuwa w rozwój modularnej platformy marki Piëch, będącej bazą dla pierwszego modelu marki.

Stanowisko "CEO" i szefa marketingu zostało połączone pod skrzydłami Andreasa Henke. Przez lata doświadczenie zbierał pracując na najwyższych stanowiskach w Porsche i w Burmesterze. Jego zadaniem będzie stworzenie strategii marketingowej i relacji pomiędzy marką a klientami.

Ostatnim "nabytkiem" jest Jochen Rudat. Przez lata zajmował się on budową sieci sprzedaży i serwisu dla Tesli w Europie, gdzie raportował postępy bezpośrednio do Elona Muska. W marce Piëch będzie odpowiedzialny za budowę sieci sprzedaży.

Piëch Mark Zero niebawem wyjedzie na drogi

Przedstawiciele marki potwierdzają finalizację projektu auta. W drodze są już pierwsze samochody testowe, które będą torturowane w najróżniejszych warunkach. Jednocześnie rozpoczyna się budowa Piëch Engineering Campus w Memmingen w Niemczech, gdzie mają powstawać te pojazdy.