Polestar Synergy wygląda odlotowo. To dosłownie pełnowymiarowy "Hot Wheels"

Tak, to szwedzki supersamochód. Wygląda niczym pełnowymiarowy "Hot Wheels", aczkolwiek nie jest to przypadek. Polestar Synergy to efekt pracy młodych stylistów i inicjatywy firmy Mattel.

Od razu musimy ugasić Wasz optymizm. Ten fantastycznie wyglądający samochód nigdy nie trafi do produkcji. Polestar Synergy jest wyjątkowym projektem, gdyż powstał z połączenia trzech różnych innych dzieł młodych stylistów.

Kilka miesięcy temu Szwedzi ogłosili konkurs na projekt supersamochodu. Trzy zwycięskie propozycje połączono w jedną spójną całość, a nad tym przedsięwzięciem, poza twórcami, stał też sztab stylistów Polestara. Synergy jest też efektem działań marki Mattel, która zamieni ten samochód w modelik z serii "Hot Wheels" i "Matchbox".

Polestar Synergy wyjechał na drogi i zaskoczył wszystkich w Monachium

Ideą konkursu, ogłoszonego w ubiegłym roku przez Polestara, było stworzenie zrównoważonego pod kątem emisji supersamochodu. Przyjęto ponad 600 propozycji, z których wybrano trzy najciekawsze. Te połączone ze sobą stworzyły właśnie model Synergy.

Nadwozie to dzieło dwóch indyjskich stylistów działających w Paryżu: Devashisha Deshmukha i Swapnila Desaia. Wnętrze stworzył zaś Yingxiang Li z Chin.

Polestar Synergy

Gotowy pojazd mierzy 4,56 metra długości i zaledwie 1,07 metra wysokości. W swojej stylistyce nawiązuje do innych projektów marki, ze sportowym coupe-cabrio O2 na czele. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że ta futurystyczna linia jest tak bliska możliwości produkcji, że aż chciałoby się zmusić markę do wypuszczenia krótkiej serii takiego supersamochodu.

Polestar nie ukrywa, że ideą konkursu było stworzenie właśnie takiego auta. Kto wie, być może Szwedzi w przyszłości zaskoczą nas czymś w tym stylu.

Póki co jednak pozostaje nam cieszyć się makietą i... Hot Wheelsami

Nad konkursem czuwała też firma Mattel, odpowiedzialna za Hot Wheelsy i Matchboxy. Polestar Synergy pojawi się jako kieszonkowy model w obydwu wydaniach, co ucieszy kolekcjonerów takich modelików.

W najbliższych dniach Synergy będzie też prężyć swoje muskuły w Monachium. Marka zachęca do oglądania tego auta na żywo, w centrum stolicy Bawarii.

Później ten prototyp trafi do siedziby "Hot Wheelsów" w Kalifornii w USA.

Polestar docenił także projekt polskiego projektanta Kamila Kozika

Narysował on coś zupełnie innego - mowa tutaj o małym gokarcie. Design tego pojazdu został zauważony przez jury i zyskał wyróżnienie w konkursie.

Polestar Synergy