Porsche Chromaflair - jeden z najdroższych lakierów samochodowych

Niektórzy są w stanie wydać abstrakcyjne pieniądze w celu wyróżnienia swojego samochodu. Najlepszym przykładem jest lakier Chromaflair w Porsche, wyceniany na 82 000 euro.

Lakier Chromaflair zadebiutował wraz z limitowanym Porsche 911 Turbo S Exclusive Series. Jest on dziełem Porsche Exclusive Manufaktur i wyróżnia się niezwykłym spektrum odcieni uwydatnianych w zależności od odświetlenia oraz kąta spoglądania na samochód. W palecie dostępnych jest pięć odcieni Chromaflair: Magic Magenta, Python Green, Urban Bamboo, Shifting Carbon oraz Explosive Gold.

Porsche Chromaflair Explosive Gold

Wiele osób twierdziło, iż mało kto zdecyduje się na taki odcień. Jak widać jednak odważnych nie brakuje - w Zuffenhausen sfotografowano świeżo wyprodukowane Porsche 911 GT2 RS w odcieniu Explosive Gold. Jak sami widzicie na każdym zdjęciu prezentuje się on zupełnie inaczej, przez co trudno jest zdefiniować kolor tego auta.

Zobacz także: Porsche 911 Turbo S Exclusive Series - złoty unikat

Porsche Exclusive Manufaktur rocznie jest w stanie przygotować tylko 15 samochodów w lakierze Chromaflair. Jest to związane z wymaganiami dotyczącymi lakierowania, co dodatkowo podnosi cenę tych odcieni. Każdy z tych pięciu kolorów wyceniany jest na 82 000 euro (353 420 zł) - za te pieniądze można kupić bogato wyposażonego Caymana lub inne sportowe auto. Jak widać dla niektórych cena nie gra jednak roli - zwłaszcza w przypadku auta, którego ceny startują z poziomu 1 500 000 zł.