Ralf Brandstaetter nowym dyrektorem zarządzającym Volkswagena

Ralf Brandstaetter przejmuje stery w Volkswagenie - to właśnie on przejmuje stanowisko dyrektora zarządzającego, przejmując fotel od Herberta Diessa.

Pogłoski o zmianie na fotelu dyrektora zarządzającego Volkswagenem pojawiły się już w zeszłym tygodniu. Według doniesień Reutersa mocnym kandydatem na dotychczasowe stanowisko Herberta Diessa był Oliver Blume, szef Porsche. Koncern zdecydował się jednak powołać kogoś ze struktur marki. Wybór padł na osobę bliską Diessowi. To 51-letni Ralf Brandstaetter, dotychczasowy dyrektor operacyjny marki. 

Ralf Brandstaetter

Ralf Brandstaetter - kariera związana z Volkswagenem

Nowy CEO marki całą swoją karierę zawodową związał z Volkswagenem. Rozpoczynał od stażu w fabryce w Brunszwiku, gdzie zajmował się zaopatrzeniem. Następnie, już po studiach, powrócił do marki, gdzie pracował w działach zajmujących się procesem zakupowym i dostawami.

Ralf Brandstaetter szybko zaczął wspinać się po szczeblach kariery w grupie. Po kilku latach został asystentem zarządu w głównym sekretariacie marki Volkswagena. Później objął stanowisko szefa działu zaopatrzenia, gdzie zajmował się zakupem metalu do produkcji nowych nadwozi.

Później, w 2008 roku, na kilka lat związano go z Seatem, gdzie został członkiem komitetu wykonawczego. Tam także zajmował się kwestiami zaopatrzenia. W 2015 roku powrócił do Niemiec, aby dołączyć do zarządu marki i objąć stanowisko dyrektora operacyjnego.

Ralf Brandstaetter

Teraz Brandstaetter przejmuje pałeczkę dowodzenia marką od Herberta Diessa. Volkswagenem zajmować będzie się w trudnych czasach, gdyż na jego barkach spoczywa sprawne wdrożenie modelu ID.3 i całej rodziny pojazdów elektrycznych. W tym czasie Diess będzie mógł spokojnie zajmować się "wyższymi" sprawami, gdyż niezmiennie pełni rolę szefa zarządu koncernu.