Co szykuje dla nas Renault w tym roku? W salonach pojawi się Scenic, Rafale i nowy kompaktowy SUV

Renault przedstawiło plany na rok 2024. Jakie samochody zobaczymy w salonach i co nowego pojawi się w ofercie tej marki? Oto wszystko, co warto wiedzieć.

Renault ogłosiło swoje plany i ambicje na rok 2024. Francuska marka nie zwalnia tempa i szykuje wiele ciekawych nowości. Przed nami nie tylko premiery całkowicie nowych modeli, ale także debiut pokazanych już aut w salonach.

Poznajcie rozkład jazdy Francuzów na najbliższe miesiące. Ucieszy on fanów zarówno samochodów elektrycznych, jak i spalinowych.

Renault w pierwszym półroczu stawia na odświeżoną Arkanę i na całkowicie nowego Scenica E-TECH

W salonach już pojawiła się Arkana po liftingu. Odświeżony model dostał dyskretne zmiany wizualne, kilka nowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i jednocześnie zachował bardzo atrakcyjne ceny. Warto dodać, że Arkana de facto chwilowo wypełnia lukę po spalinowym Megane, które zniknęło z rynku.

Z kolei na przełomie maja i czerwca u dealerów pojawi się Renault Scenic E-TECH. Elektryczny crossover plasuje się nieco powyżej Megane E-TECH i oferuje przestronne wnętrze przy zachowaniu stosunkowo kompaktowych wymiarów zewnętrznych. Polskie ceny są już doskonale znane - startują od 202 900 złotych.

Kliknij tutaj, aby poznać dokładny cennik Renault Scenic E-TECH

Chwilę po Scenicu zobaczymy też wyczekiwanego przez firmy Mastera - w wersji spalinowej i elektrycznej. Tutaj czekamy na kompletny cennik, który powinien zadebiutować w najbliższych tygodniach.

Na przełomie czerwca i lipca do salonów wjedzie też flagowy model - Rafale

Mowa tutaj o dużym crossoverze, bazującym na konstrukcji Australa i Espace'a. Z obydwoma modelami dzieli między innymi wnętrze, a dłuższa platforma pochodzi z Espace'a. Pod maską Renault Rafale pojawi się silnik E-TECH Hybrid (oferujący 199 KM), zaś pod koniec roku (potencjalnie w listopadzie) do oferty dołączy wersja PHEV, która generuje 300 KM.

W czerwcu oficjalnie zadebiutuje też wyczekiwany Captur po liftingu. Choć jego szkice patentowe są już znane, to na oficjalną premierę musimy poczekać jeszcze pół roku.

Renault Captur 2024 lifting

Jedna z najważniejszych premier zaplanowana jest we wrześniu. To będzie nowy C-SUV z silnikiem spalinowym

Polski oddział Renault oficjalnie potwierdził, że samochód znany obecnie jako "Grand Captur" faktycznie jest gotowy i ujrzy światło dzienne już na przełomie 3 i 4 kwartału.

Co o nim wiemy? Potencjalnie bazę stanowi platforma CMF-B, a pod maską znajdziemy nową rodzinę jednostek spalinowych, bazujących na konstrukcji 1.2 TCe (nowe, trzycylindrowej).

Nowa elektryczna "piątka" musi poczekać na swoją kolej

Oficjalna premiera tego modelu obędzie się już za trzy tygodnie, podczas targów w Genewie. Przedsprzedaż w Polsce ruszy pod koniec roku, zaś pierwsze egzemplarze w naszym kraju zobaczymy dopiero na początku 2025 r.