Renault Scenic E-TECH wjeżdża do Polski za minimum "dwie stówki" [CENNIK]

Całkiem nowy, całkiem inny i całkiem elektryczny. Renault Scenic E-TECH poszerza szlak rozpoczęty przez Megane E-TECH. Za minimum 202 900 zł.

Już nie praktyczny minivan z szeroką gamą silników. Teraz to wielofunkcyjny crossover z napędem elektrycznym. Renault Scenic E-TECH zmienił się całkowicie, podążając ścieżką Renault Megane E-TECH. Importer opublikował już polskie ceny modelu, z którym wiąże duże nadzieje. Spójrzmy więc, za co przyjdzie nam zapłacić.

Renault Scenic e-tech na trzy sposoby

Francuzi na polskim rynku oferują samochód w dwóch wersjach wyposażenia i z dwoma odmianami napędu.

Podstawą jest silnik elektryczny o mocy 170 KM czerpiący prąd z akumulatorów o pojemności 60 kWh netto. zasięg w cyklu mieszanym to 420 km. Nienajgorzej. Renault nazwało tę odmianę "comfort range" i wyceniło na 202 900 zł w odmianie Techno. To niższa wersja wyposażeniowa.

Trudno jednak powiedzieć, że jest źle wyposażona. Na pokładzie znajdziemy zarówno takie przydatne elementy jak pompa ciepła, jak i przednie, dynamiczne światła LED. Klienci otrzymają też "pełne" multimedia z bezprzewodowym ładowaniem dla telefonów oraz wsparcie systemów bezpieczeństwa. Samochód będzie czerwony (metalik) i miał 19" felgi aluminiowe. Do bagażnika zajrzymy przez elektrycznie sterowaną klapę, a system air quality wyfiltruje nam m.in. szkodliwe cząstki PM 2,5.

Renault Scenic E-TECH

Jeśli jednak 420 km zasięgu to dla Was mało, to możecie wybrać samochód w wersji "long range". Renault Scenic E-TECH ma wtedy 220 KM i spory zapas energii - 87 kWh netto. Ma to pozwolić na przejechanie w trybie mieszanym ponad 620 km - w warunkach pomiarowych.

Mocniejszy Scenic dostępny jest w dwóch wersjach: Techno oraz Iconic. Kosztują one odpowiednio 219 900 zł i 233 900 zł. Całkiem sporo.

Wyższa linia wyposażenia to nie tylko więcej wsparcia ze strony elektronicznych "nianiek" (m.in. asystent kontroli martwego pola oraz funkcja bezpiecznego wysiadania), ale przede wszystkim więcej "luksusu". Duże koła (20"), jasnoszara tapicerka ze złotymi przeszyciami i fotele z elektryczną regulacją oraz funkcją masażu to część z nowej listy standardowego wyposażenia. Renault Scenic E-TECH ma też odtwarzać muzykę przy pomocy systemu Harman Kardon, a kierownica będzie podgrzewana.

Renault Scenic E-TECH

Na liście opcji będzie potężny szklany dach o nazwie solarbay, opony całoroczne (1000 zł), dach w kontrastowym kolorze oraz cztery inne kolory nadwozia. Tak, Renault Scenic E-TECH ma tylko pięć kolorów do wyboru. Biały, czarny, szary, czerwony i niebieski.

Pełen cennik znajdziecie pod tym linkiem.