Skoda Enyaq Coupe 2022. Aerodynamiczna, mocna i ciekawa

Klasyczna wersja stawia przede wszystkim na praktyczność. Skoda Enyaq Coupe pokazuje zaś, że ten sam samochód może mieć także sportowy charakter.

Oczywiście ten sportowy charakter można prezentować na różne sposoby. Debiutująca właśnie Skoda Enyaq Coupe 2022 pokazuje, że nie tylko topowa wersja może wyglądać ciekawie. Do tego w gamie pojawił się wariant, który zadowoli fanów większej mocy.

Skoda Enyaq Coupe 2022 - dynamiczna i przyjemna dla oka

Wygląd tego auta nie jest żadną niespodzianką. Skoda postawiła na sprawdzone rozwiązanie - tył zgrabnie ucięto i dodano łagodnie opadającą linię dachu. Choć wszystko to wygląda na standardowe zabiegi, to jednak Czesi poszli o krok dalej i skupili ogromną uwagę na aerodynamice. W efekcie Enyaq Coupe jest najbardziej aerodynamicznym samochodem w swoim segmencie (ze współczynnikiem Cd wynoszącym 0,26).

Skoda Enyaq Coupe 2022

Ta liczba może być dla Was jedynie kolejną bezsensowną wartością, ale tutaj ma ogromne znacznie. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie zasięgu. Im mniejszy opór stawiany przez powietrze, tym lepiej radzić będzie sobie ten samochód pod kątem oferowanego zasięgu.

Skoda Enyaq Coupe 2022 wyróżnia się także podświetlanym 131 diodami LED grillem, który tutaj jest standardem. Będzie on łączony z różnymi wariantami wyposażeniowymi, z wersją Sportline i RS. Dostajemy tutaj także sportowe zawieszenie - w standardzie. Przód obniżono o 15 milimetrów, zaś tył o 10 względem standardowego Enyaqa.

Skoda Enyaq Coupe 2022

Skoda Enyaq Coupe - w topowej wersji dostaniemy 299 KM i napęd na cztery koła

W tym przypadku mamy do czynienia z wersją, która jest de facto bliźniakiem Volkswagen ID.5 GTX. 299 KM i 460 Nm wędruje tutaj na wszystkie cztery koła, co zapewnia świetną trakcję i doskonałe przyspieszenie do setki. Topowy wariant łączy się standardowo z największą baterią o pojemności 82 kWh. W ofercie znajdzie się też mniejszy akumulator, oferujący 62 kWh pojemności.

Obok topowej wersji znajdziemy też słabsze warianty z napędem na tylną oś. Bazowy oferuje 179 KM, zaś mocniejszy 204 KM. Wersja RWD z silnikiem 204 KM jest jednocześnie najbardziej ekonomiczną - oferuje do 545 kilometrów zasięgu na pełnym ładowaniu.

Skoda Enyaq Coupe 2022

W kabinie znajdziemy też kilka nowości

Obok przygotowanego specjalnie dla wersji RS lakieru, Skoda Enyaq Coupe 2022 oferuje dodatkowo nową kolorystykę kokpitu, wykorzystującą charakterystyczne zielone wstawki. Wyposażenie jest tutaj kompletne - 13-calowy ekran systemu multimedialnego i szereg systemów asystujących znajdziemy w standardzie. Na liście opcji znajdzie się z kolei wyświetlacz HUD z rozszerzoną rzeczywistością, ładowarka indukcyjna i system nagłośnienia Canton z trzynastoma głośnikami.