Oto nowa Skoda Fabia. Wreszcie nie będzie nudna

Skoda Fabia wreszcie zyska nową generację - większą, nowocześniejszą i przede wszystkim znacznie bardziej atrakcyjną. Aż chce się powiedzieć "nareszcie!".

O tym aucie można powiedzieć naprawdę wiele. To idealny samochód dla ludzi o prostych potrzebach, świetny "uberowóz" i praktyczne rozwiązanie do miejskiej i podmiejskiej eksploatacji. Jednym jednak Skoda Fabia nie grzeszy - wyglądem. Obecna generacja nie prezentuje się źle, ale brakuje jej charakteru.

Od czasu premiery trzeciego wcielenia Fabii minęło już jednak sporo czasu, bo aż siedem lat. W tym czasie marka mocno się rozwinęła i zmieniła wizualnie. Nowa Octavia, Superb po liftingu czy Scala to całkiem przyjemne wizualnie auta. I w ich ślady pójdzie właśnie miejska Skoda.

Skoda Fabia

Skoda Fabia będzie znacznie bardziej nowoczesna

Głównie za sprawą płyty podłogowej. Ta będzie współdzielona ze Scalą czy z obecnym Polo i Ibizą. Mowa o platformie MQB A0, czyli konstrukcji przygotowanej z myślą o mniejszych i prostszych samochodach.

Jej elastyczność pozwoli na zwiększenie wymiarów Fabii bez tworzenia wewnętrznej konkurencji dla Scali. Zwiększy się tutaj rozstaw osi oraz szerokość, choć ta ostatnia wartość tylko w nieznacznym stopniu. To w zupełności wystarczy do stworzenia praktyczniejszego i wygodniejszego auta, wciąż plasującego się poniżej Scali w gamie (która teoretycznie zahacza o segment aut kompaktowych).

Skoda Fabia Nowa Skoda Fabia stylistyką może przypominać większą Scalę

Nie będzie też nudna

Stylistyka gra tutaj ważną rolę, wszak ludzie wybierający auto z segmentu B coraz częściej na pierwszym miejscu stawiają kwestie wizualne. Tutaj Skoda Fabia nas o dziwo nie zawiedzie. Front nawiązywać będzie do Octavii i Scali, zaś z tyłu pojawią się lampy zachodzące na klapę bagażnika. Kilka sprytnych zabiegów stylistycznych powinno sprawić, że cała sylwetka auta nie tylko będzie miała atrakcyjniejsze proporcje, ale także stanie się dużo bardziej "dynamiczna" wizualnie.

Poniżej możecie zobaczyć wizje stworzone przez Kolesa.ru na bazie zdjęć szpiegowskich.

A same zdjęcia szpiegowskie znajdziecie klikając tutaj

Skoda Fabia - a co nowego pojawi się pod maską?

Tutaj spotkamy starych znajomych w unowocześnionym wydaniu. Kluczowa będzie jednostka 1.0 TSI, która z pewnością zyska system miękkiej hybrydy. Możemy też liczyć na 150-konny wariant 1.5 TSI, który może być łączony z wersją Sportline lub "Monte Carlo".

Premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym roku - najprawdopodobniej latem.