Jaka będzie Skoda Octavia? Producent pokazał pierwsze szkice

Premiera już 11 listopada. Na kilka tygodni przed nią Skoda pokazała szkice linii nadwozia czwartej generacji modelu Octavia. Czego możemy się spodziewać?

Skoda Octavia IV nie jest może najbardziej emocjonującą premierą tego roku, ale na pewno ważną. Szkice nowego modelu sugerują, czego możemy się spodziewać.

Na pewno nie rewolucji. Choć na rysunkach samochód ma proporcje jak Audi A5 Sportback, raczej Octavia pozostanie liftbackiem w dotychczasowym stylu. Jeśli wierzyć szkicom, Czesi obniżą jednak nieco linię dachu. Z tyłu znajdziemy lampy podobne do tych w Skodzie Scala oraz duży napis Skoda, taki jak obecnie w modelach z Mladej Boleslavi.

Skoda Octavia Szkice

Również front ulegnie "uscalovieniu". Nowa Skoda Octavia otrzyma bardziej agresywnie wystylizowany przód z węższymi lampami. Za szkłami na pewno znajdzie się miejsce na lampy LED, w tym matrycowe - podobnie jak w modelu Superb po faceliftingu. Również Scala jest zapowiedzią "nowej" stylistyki wnętrza - cyfrowe zegary, duży tablet systemu inforozrywkowego oraz dobra ergonomia. Tym powinna charakteryzować się Octavia i tego oczekują klienci.

Samochód, który zadebiutuje w drugim tygodniu listopada, zapewne otrzyma standardową gamę silników TSI i TDI. Do oferty trafią benzynowe 1.0 i 1.5, diesle 1.6 i 2.0, ale również silnik hybrydowy. W przyszłym roku do oferty dołączy również odmiana RS.