11 listopada zadebiutuje nowa Skoda Octavia. Wnętrze poznajcie już teraz

W poniedziałek 11 listopada zadebiutuje nowa Skoda Octavia. Tymczasem już teraz możecie zobaczyć wnętrze tego auta.

Nadchodząca premiera marki z Mlada Boleslav jest bardzo ważna dla tego czeskiego producenta. Nowa Skoda Octavia ma zaskoczyć przestronnością, a jej wnętrze zyskało więcej charakteru - jego zdjęcia pojawiły się już w sieci. Zgodnie z naszymi przewidywaniami nie zaszła tutaj wielka rewolucja. Kokpit Octavii to rozwinięcie koncepcji ze Scali i Kamiqa. Przeniesiony w górną część konsoli centralnej ekran systemu multimedialnego jest teraz znacznie większy w topowym wariancie (jego przekątna to ponad 10 cali), zaś poniżej ulokowano przełączniki odpowiedzialne za podstawowe funkcje czy światła awaryjne. W zestawie zegarów również znajdziemy wyświetlacz - ten najprawdopodobniej tak jak w Golfie będzie wyposażeniem standardowym Octavii.

Największą niespodzianką jest kierownica

Takiego manewru ze strony czeskiej marki nikt się nie spodziewał. Skoda Octavia dostała dwuramienną kierownicę, co wyróżnia wnętrze tego modelu. Zmieniono nieco jej kształt, co także jest miłą odmianą po latach używania tego samego trójramiennego wolantu. Popularny kompakt zyska też lepsze wykończenie wnętrza - nie zabraknie tutaj miękkich plastików i tworzyw wyższej jakości.

Premiera 11 listopada

Oficjalna premiera nowej Skody Octavii będzie miała miejsce 11 listopada w Pradze. Będziemy na tym wydarzeniu, tak więc jeśli interesują Was konkretne aspekty tego samochodu, to dajcie znać w komentarzach - wszystko dokładnie zweryfikujemy