Skoda Superb 2024 i Kodiaq z pierwszymi zdjęciami wnętrza. Jak będą wyglądać nowe Skody?

Czesi ujawnili pierwsze zdjęcia wnętrza nowych modeli. Dużego ekranu się spodziewaliśmy, ale oprócz tego znajdziemy dużo fizycznych przycisków. Zobaczcie!

W najbliższym czasie poznamy dwie bardzo ważne nowości w gamie czeskiej marki. Skoda Superb 2024 i Kodiaq 2024 będą poważnym graczem na rynku, nie tylko polskim. Choć do premiery została jeszcze chwila, producent postanowił podzielić się pierwszymi zdjęciami wnętrz nowych aut. Będzie nowocześnie, ale bardzo klasycznie.

Skoda Superb 2024 i Kodiaq 2024 - ma być ergonomicznie

Widać, że w Skodzie wciąż myśli się o ergonomii w kluczowych modelach. Weźmy na przykład, jak wygląda wewnątrz Skoda Superb 2024. Wnętrze jest bardzo uporządkowane i, przynajmniej w pokazanej wersji, dość eleganckie. Mamy tutaj skórzaną tapicerkę, która "rozciąga się" aż na deskę rozdzielczą, dodatkowo wykończoną ciekawym panelem.

Ważniejsze są jednak funkcje nowego wnętrza. A tutaj znajdziemy sporo klasyki.

Choć centralnym punktem jest 13-calowy ekran systemu multimedialnego, nie łączy on obsługi całego auta. Pod nim znajdziemy "Smart Dials", czyli fizyczne przełączniki systemu klimatyzacji. Postawiono tutaj na patent znany m.in. z Jaguarów czy Land Roverów, czyli pokrętła z możliwością wciskania i podnoszenia obręczy. Obrót spowoduje zmianę temperatury, a wciskanie/podnoszenie przycisku będzie aktywować podgrzewanie i wentylację foteli. Wszystko wygląda bardzo ergonomicznie.

Dodatkowo środkowy przycisk pomiędzy sterowaniem temperaturą będzie miał możliwość personalizacji funkcji. Od tych związanych z "klimą", przez tryby jazdy, aż po głośność i oddalenie mapy. Będzie można wybrać do czterech z sześciu możliwych opcji.

Oprócz tego Skoda na nowo zaprojektowała konsolę środkową. Zniknął z niej selektor biegów (trafi za kierownicę), pojawiły się podwójne podłokietniki i dużo schowków. Pod panelem klimatyzacji znajdziecie ładowarkę indukcyjną (15W) z funkcją aktywnego chłodzenia telefonu. Z kolei standardem będzie gniazdo USB-C przy lusterku. Przydatne.

Skody nie stracą też parasolek. Tyle, że teraz będą one wykonane z materiałów z recyklingu. 

Skoda Superb 2024

Skoda Superb 2024 i Kodiaq 2024 oczywiście będą się nieco różnić. W SUV-ie jest zupełnie inny projekt całej deski rozdzielczej, choć korzystający z podobnych motywów. Tunel środkowy też rozwiązano inaczej, choć korzysta z tych samych klocków. Skoda Kodiaq, tak samo jak Superb, będzie miała wykończenia w kolorze ciemnego chromu, 10" ekran zegarów cyfrowych i oświetlenie ambientowe.

Skoda Superb 2024 i Kodiaq 2024 prawdopodobnie będą ostatnimi spalinowymi modelami marki. Nie oznacza to jednak ograniczonej gamy. Czesi planują wydajne diesle, silniki benzynowe oraz układy hybrydowe typu PHEV z dużym zasięgiem na silniku elektrycznym.