Subaru zapowiada Viziv Performance Concept

Subaru przywiezie na targi tokijskie intrygujące auto koncepcyjne, które może zwiastować następne wcielenie modelu Legacy. Czego się po nim spodziewać?

Japoński producent wrzucił do sieci dwa zdjęcia zapowiadające pojazd studyjny nazwany Viziv Performance Concept. To nie pierwsze auto koncepcyjne Subaru z członem "Viziv" w nazwie - do tej pory poznaliśmy już Viziva-protoplastę i jego ostrzejszą odmianę Evolution (2013), Viziva 2 i Viziva GT (2014), ale też Viziva Future (2015) oraz ubiegłorocznego Viziva-7. Teraz do wspomnianej rodziny dołącza także Performance Concept, który zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach samochodowych w Tokio.

Czym jest nowy projekt Subaru? To rozwinięcie języka stylistycznego Dynamic x Solid, który zadebiutował w 2015 roku wraz z autem studyjnym dającym pierwsze spojrzenie na nową generację Imprezy. Opisywany samochód to czterodrzwiowy sedan, więc bardzo prawdopodobne, że kolejne wcielenie modelu Legacy (zaplanowane na 2019 rok) skorzysta z rozwiązań zaprezentowanych właśnie w Viziv Performance Concept.

Subaru Viziv Performance Concept

Podobnie jak obecną Imprezę, auto koncepcyjne zbudowano z wykorzystaniem nowej architektury Subaru Global Platform o zwiększonej wytrzymałości. Viziv Performance Concept powinien "odziedziczyć" po imprezie także dopracowane zawieszenie. Oprócz tego możemy spodziewać się wersji hybrydowej i zaawansowanych systemów wspierających, a nawet wyręczających kierowcę. Chociaż projekt Performance Concept przybrał formę sportowego sedana, nie skupia się na kierowcy, prezentując zamiast tego wizję sportowego pojazdu autonomicznego korzystającego z najnowszych zdobyczy technologicznych, które trafią do seryjnych samochodów w niedalekiej przyszłości. Oznacza to, że inteligentny system EyeSight będzie miał tu sporo roboty...

Istnieje także możliwość, że z rozwiązań zaprezentowanych w Viziv Performance Concept skorzystają przewidywane na 2020 rok kolejne generacje WRX i WRX STi. Więcej o samochodzie dowiemy się w momencie oficjalnej premiery, która nastąpi dokładnie za miesiąc, tj. 25 października podczas targów motoryzacyjnych w Tokio.