Tesla Model 3 2024. Lifting mocno zmieni ten samochód. Kluczowe jest cięcie kosztów

Nowa stylistyka, odświeżone wnętrze, optymalizacja kosztów produkcji - Tesla Model 3 2024 lada chwila mocno się zmieni. Czego możemy się spodziewać po wersji po liftingu?

Tesla nabiera rozpędu. Obecnie w gamie tej marki są cztery modele, ale niebawem będzie ich aż siedem. Cybertruck nabiera finalnych kształtów, a podczas ostatniej konferencji zapowiedziano małe auto kompaktowe i vana. Póki co jednak na naszym celowniku jest Tesla Model 3 2024, która lada chwila zadebiutuje w odświeżonym wydaniu.

Zamaskowane egzemplarze od dłuższego czasu poruszają się po drogach publicznych. Teraz po raz pierwszy pojawiło się zdjęcie "odsłoniętego" egzemplarza. Zmiany będą widoczne gołym okiem, nie tylko na zewnątrz, ale też i w środku.

Tesla Model 3 2024. Amerykanie odświeżają stylistykę swojego popularnego modelu

Największą zmianą będzie nowy pas przedni, z całkowicie innymi lampami. Te są węższe i nieco bardziej atrakcyjne wizualnie. Zachowają też technologię LED MATRIX. Tylne światła zyskają zaś nową sygnaturę świetlną. W gamie lakierów pojawi się nowy odcień, a w nadkolach znajdziemy nieco inne felgi.

Równie dużo zmian zajdzie we wnętrzu tego samochodu. Elon Musk zapowiedział, że Tesla skupi się na cięciu kosztów - i tutaj będzie to widoczne gołym okiem. Przede wszystkim pożegnamy drewniane dekory. Ich miejsce zajmą materiałowe listwy. Drobne zmiany zajdą też w samej formie deski rozdzielczej, choć przy tak prostym designie ciężko jest nam je sobie wyobrazić.

Dużo więcej nowości pojawi się z wyposażeniu tego auta - choć trudno je nazwać niespodziewanymi. Cięcia kosztów oznaczają dalszą redukcję niektórych nieoczywistych elementów wyposażenia. Nie znajdziecie tutaj już czujników parkowania, a teraz także czujnika temperatury. Na pokład trafią za to trzy nowe kamery, jedna z przodu i po dwie na każdy bok.

Tesla Model 3 2024 Tesla Model 3 2024

Kluczowe będzie też uaktualnienie lokalizatora GPS, który ma lepiej pozycjonować auto. To wpłynie na działanie wielu usług, także tych online.

Tesla Model 3 2024 trafi na drogi w trzecim kwartale tego roku

Premiery możemy spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni. Wtedy też poznamy specyfikację tego auta, aczkolwiek ta nie powinna się zmienić względem obecnych wariantów napędowych. Niespodzianką ma być natomiast cena - niska i atrakcyjna dla wielu odbiorców.