Toyota Corolla Cross trafi na rynek europejski. Marka zarejestrowała nazwę i grafiki auta

Toyota Corolla Cross najprawdopodobniej wjedzie do Europy. Marka zarejestrowała nazwę i rysunki patentowe, co sugeruje przygotowania do debiutu tego auta na Starym Kontynencie.

Toyota nie zwalnia tempa. Kolejne modele debiutują w Europie, poszerzając ofertę marki. Japończycy wyraźnie stawiają na SUV-y. Powyżej RAV4 wyląduje niebawem przeniesiony z USA Highlander, zaś gamę Yarisa uzupełni Yaris Cross, mały crossover. Wszystko wskazuje na to, że dostaniemy jeszcze jeden model - ulokowany pomiędzy C-HR-em a RAV4. To Toyota Corolla Cross, znana już z rynków azjatyckich.

Toyota Corolla Cross

Toyota Corolla Cross będzie brakującym elementem w układance

Aktualnie Toyota wbrew pozorom ma sporą lukę pomiędzy modelem C-HR a RAV4. Ten drugi model mocno się rozrósł i formalnie częściowo zastąpił także Avensisa. C-HR jest z kolei autem o kompaktowych wymiarach, ale wcale nie wybitnie przestronnym ani też wybitnie rodzinnym.

Tutaj właśnie wjeżdża Toyota Corolla Cross. Praktyczniejsza od wariantu kombi i nieco bardziej pudełkowata z wyglądu może być doskonałym wyborem dla rodzin. Wymiary tego auta to 4460 mm długości, 1825 mm szerokości i 1620 mm, zaś rozstaw osi to 2640 mm. Dokładnie taki sam rozstaw osi oferuje Toyota C-HR - to dość ciekawe.

W Europie dostaniemy zapewne dwa napędy hybrydowe

W Azji Corolla Cross oferowana jest z silnikiem 1.8 (wolnossącym), generującym 140 KM. Drugą opcją jest znana nam 122-konna hybryda. Można spodziewać się, że w Europie model ten dostanie też zapewne wariant 180-konny Dynamic Force.

Na szczegółowe informacje musimy jeszcze poczekać. Póki co nie wiadomo kiedy model ten mógłby trafić do salonów.

Źródło i grafiki patentowe: Auto Week