Toyota GR Super Sport budzi się do życia. Czy po dźwięku rozpoznacie liczbę cylindrów?

Toyota GR Super Sport lada moment oficjalnie ujrzy światło dzienne. Póki co możecie jej posłuchać - Japończycy pochwalili się brzmieniem tego auta.

Przez lata homologacyjne maszyny budziły podziw, rozpalając w nas wiele emocji. W pewnym momencie przepisy w motorsporcie sprawiły jednak, że producenci nie musieli ich budować. Tym samym straciliśmy zapewne wiele unikalnych wynalazków z szeregiem nietypowych rozwiązań. Na szczęście w Le Mans debiutuje nowa klasa Hypercar. Dzięki niej dostaniemy tego potwora - to Toyota GR Super Sport. Powstanie tylko 20 takich aut, przy czym wszystkie są już sprzedane. Dziwicie się?

Toyota GR Super Sport pokazuje potencjał japońskiej marki

Przez niektórych kochana, a przez niektórych znienawidzona. Toyota przez lata produkowała najróżniejsze maszyny. Wiele z nich jednak, do niedawna przynajmniej, było zwyczajnie nudnych. Na szczęście Akio Toyoda narobił nieco zamieszania, pozwalając marce na więcej. I dzięki temu dostaliśmy nową Suprę (stworzoną z BMW), abstrakcyjnie dobrego Yarisa GR, a teraz zadebiutuje Toyota GR Super Sport.

Toyota GR Super Sport Model GR Super Sport w akcji - jak widać możliwa będzie jazda pod gołym niebem.

W tym aucie Japończycy mogą pokazać wszystkie swoje karty. Lata doświadczenia z motorsportu przekute zostaną w drogowy bolid, który z pewnością z roku na rok będzie zyskiwać na wartości. Każde z 20 aut będzie łakomym kąskiem dla kolekcjonerów poszukujących dobrej inwestycji.

Póki co liczymy jednak na to, że przynajmniej jeden samochód trochę pojeździ po drogach. Po pierwsze - będzie można na niego popatrzeć. Po drugie - będzie też można go posłuchać. Toyota pochwaliła się brzmieniem swojego auta, zadając trudne pytanie. Otóż mamy ocenić ile cylindrów znajduje się gdzieś pod osłoną, oczywiście za plecami kierowcy.

Toyota GR Super Sport może korzystać z silnika 2.4 V6

Podwójnie doładowane V6 służyło w zwycięskim aucie z ubiegłego roku. Wiele osób obstawia więc ucywilizowaną wersję tego silnika. Nie jest to jednak pewne, gdyż być może Japończycy postawili na nową konstrukcję. Dźwięk tego auta sugeruje jednak 6 cylindrów. Toyota GR Super Sport oferować będzie 680 KM. To wymagana regulacjami moc, zrównana dla wszystkich producentów.

Nowa klasa Hypercars zadebiutuje w Le Mans dopiero w 2022 roku, jednak wyścigowy samochód Toyoty poznamy już lada moment, bo w piątek 15 stycznia. Nie będziemy ukrywać - czekamy z niecierpliwością.