Pakuj lewą goleń, jedzie Toyota GR Supra z manualem

Fani trzech pedałów i ręcznej skrzyni biegów mogą się radować. Toyota GR Supra dostanie klasycznego "manuala" - i to lada chwila.

Po wielu miesiącach plotek i mniej lub bardziej potwierdzonych przecieków mamy oficjalne stanowisko marki. Tak, Toyota GR Supra dostanie manualną skrzynię biegów - i to już lada chwila.

Toyota GR Supra z manualem będzie rzucała się w oczy

Japończycy postanowili podkreślić "unikalność" tej wersji - i zrobili to w prosty sposób. Otóż każda Supra z manualem zyska czerwony napis SUPRA w tylnej części nadwozia.

Widząc taki samochód będziecie pewni, że jego kierowca ma mocno przypakowaną lewą nogę, a operowanie manualem opanował do perfekcji.

Toyota GR Supra Manual 2022

Bez wątpienia będzie to ucieleśnienie marzeń wielu osób. GR Supra z manualem stanie się bowiem jednym z nielicznych nowych aut z 3-litrową rzędową szóstką BMW, w którym można będzie pomachać lewarkiem.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegów będzie oferowana w Europie. Wariant ten trafi też na rynek australijski i japoński. Na temat USA nie mamy natomiast szczegółowych informacji.

Wciąż czekamy na topową Suprę GRMN

Plotki na temat tej wersji pojawiają się w sieci od dawna. Wedle niepotwierdzonych informacji, pod maską tego auta znajdzie się jednostka ze stajni BMW M.

Mowa tutaj o silniku S58, czyli podkręconej wersji 3-litrowej rzędowej szóstki. Tę znajdziecie między innymi w BMW M3 i X3 M. Wszystko wskazuje na to, że w Suprze mogłaby być łączona właśnie z manualną skrzynią biegów, a moc sięgałaby 510 KM - niczym w modelach z rodziny Competition.

Patrząc na to, że te same źródła zapowiadały debiut Supry z manualną skrzynią, to możemy zakładać, że wersja GRMN jest pewniakiem. Data premiery nie jest jednak znana - w sieci nie pojawiały się jeszcze zdjęcia zamaskowanych egzemplarzy.

A możemy być pewni, że topowa Supra zyska coś więcej, niż tylko mocny silnik. W parze pójdą zapewne zaawansowane modyfikacje nadwozia oraz oczywiście układu jezdnego.

Toyota ma obecnie bardzo bogatą ofertę aut sportowych. Obok Supry na rynku jest też nowa GR 86, GR Yaris i GR Corolla.