BMW M3 CS 2023. "Emka na ostro" szykuje się do debiutu

Szybkie, mocne, lżejsze i surowe w swoim charakterze. BMW M3 CS 2023 szykuje się do debiutu na rynku - oto co o nim wiemy.

Lekkie i mocniejsze wersje aut ze stajni BMW M to już legenda świata motoryzacji. Niemcy dali nam wiele fascynujących maszyn, zwłaszcza z rodziny modelu M3. Teraz czas na powrót do korzeni - choć w nieco innej formie. BMW M3 CS, podobnie jak poprzednik, będzie miało wyższą moc, niższą masę i zapewni bardziej bezpośrednie doznania z jazdy.

BMW M3 CS 2023 - co zmieni się w tym modelu?

Przede wszystkim możemy spodziewać się nieco zwiększonej mocy. Według źródeł zbliżonych do producenta moc 3-litrowej rzędowej szóstki wzrośnie do 540 KM (o 30 KM więcej niż w wariancie Competition). Jednocześnie auto "schudnie" o około 30 kilogramów. Tym samym możemy spodziewać się znacznie lepszych osiągów.

BMW M3 CS 2023 BMW M3 CS 2023

Trudno powiedzieć na jaki zestaw postawią Niemcy. Nieoficjalne informacje sugerują, że dostaniemy tutaj 8-biegowy automat i napęd na tylną oś. Oznacza to, że BMW M3 CS stanie się maszyną dla fanów nadsterowności.

Czy w ofercie pojawi się manualna skrzynia biegów, wzorem poprzedniej generacji? Trudno powiedzieć, ale raczej nic na to nie wskazuje. 8-biegowy automat został solidnie podrasowany na potrzeby tego auta i doskonale radzi sobie ze współpracą z 3-litrowym silnikiem.

BMW M3 CS będzie też surowsze wewnątrz

Oczywiście, skórzana tapicerka i bogate wyposażenie pozostaną na swoim miejscu. Wzorem BMW M5 CS możemy tutaj dostać lekkie fotele kubełkowe z charakterystycznymi otworami, oraz przebudowaną tylną kanapę - dostosowaną dla dwóch pasażerów.

W M3 CS nie zabraknie także zmian wizualnych

Zdjęcia szpiegowskie zamaskowanych egzemplarzy wyraźnie zwracają uwagę na nieco zmodyfikowany przedni i tylny zderzak. W tym drugim znajdziemy przeprojektowany dyfuzor i inaczej zaprojektowany układ wydechowy. Wyróżnikiem mogą być także żółte światła do jazdy dziennej - wzorem BMW M5 CS.

Szereg modyfikacji zajdzie także w zawieszeniu. Zostanie ono nieco usztywnione i zyska bardziej surowy charakter - adekwatny do zabaw na torze i na krętych drogach, aczkolwiek niekoniecznie dobry do codziennej eksploatacji.

Oficjalna premiera M3 CS 2023 powinna mieć miejsce latem tego roku. Wraz z nim poznamy też nowe BMW M3 Touring, debiutujące po raz pierwszy w takim wydaniu.