Toyota Mirai wjeżdża do pierwszej floty w Polsce. Wybrał ją Polsat

Toyota Mirai jako auto służbowe? Tak - Polsat wybrał ten wodorowy samochód. Pierwsze zarejestrowane egzemplarze dotarły już do Warszawy.

W Polsce nie ma aktualnie ani jednej stacji tankowania wodoru. Najbliższa zlokalizowana jest w Berlinie i w Rydze. Nie przeszkadza to jednak niektórym w sprzedaży samochodów zasilanych H2. Wiemy, że Hyundai dostarcza swojemu klientowi model Nexo, co będzie niebawem oficjalnie ogłoszone. Od naszego czytelnika dostaliśmy za to taki oto zestaw ciekawych zdjęć. To Toyota Mirai przygotowana dla Polastu. Ta jedna z czołowych polskich telewizji wybrała właśnie ten nietypowy model do swojej floty. Oklejone samochody są już wydawane i niebawem wyjadą na drogi.

Toyota Mirai to kontrowersyjny wybór

Decyzja o wyborze modelu Mirai jesgt mocno zaskakująca. Jakby nie patrzeć brak infrastruktury jest ogromną przeszkodą w kwestii użytkowania takich pojazdów. Jak widać jednak ich nabywca "wie więcej". Toyota od dawna informuje o pracach nad pierwszą stacją tankowania wodoru. Taki obiekt ma powstać przy współpracy z LOTOS-em - w Warszawie i w drugiej, bliżej nieokreślonej lokalizacji.

Toyota Mirai

Według naszych niepotwierdzonych informacji zamówiono aż 40 takich pojazdów. Ich dostawy zaplanowane są na najbliższe tygodnie.

Co oferuje nowa Toyota Mirai?

Wodorowy samochód z Japonii to bardzo ciekawa konstrukcja, mocno spokrewniona z Lexusem. Nowa tylnonapędowa platforma pozwoliła wygospodarować bardzo dużo przestrzeni w kabinie i zapewniła lepsze właściwości jezdne. Postawiono też na dużo ciekawszą stylistykę, która łatwiej wpada w oko.

Toyota Mirai oferuje 180 KM, co przekłada się na przyspieszenie do 100 km/h w 9,2 sekundy i prędkość maksymalną na poziomie 180 km/h.

Toyota Mirai

Dużym problemem tego samochodu, poza kwestią tankowania wodoru, jest cena. Za najtańsze Mirai trzeba zapłacić 299 900 zł - i nie mówimy tutaj o wersji z kompletnym wyposażeniem. Standard jednak nikogo nie zawodzi, gdyż w tej cenie dostaniemy naprawdę sporo ciekawych dodatków. Na przykład 19-calowe felgi, nagłośnienie JBL i system multimedialny z ekranem 12,3 cala to standard. Jeśli jednak chcecie mieć na pokładzie zestaw kamer 360 stopni czy skórzaną tapicerkę, to musicie już zdecydować się na znacznie droższy wariant, choć Toyota jeszcze nie podała dokładnej kwoty.