Toyota RAV4 to najpopularniejsze auto na świecie. Za to w najpopularniejsze kombi nie uwierzycie

Czołówka światowej sprzedaży samochodów należy do jednej marki, choć w najlepszej dziesiątce jest łącznie pięciu producentów. Lider jest jednak tylko jeden - i niezmiennie pozostaje nim Toyota RAV4.

Lider jest tylko jeden. Toyota od dłuższego czasu ma wiele powodów do świętowania. W Polsce od dwóch lat króluje pod kątem sprzedaży, a ten rok ma już w zasadzie w kieszeni. W Europie ich pozycja również nie rozczarowuje, a światowe wyniki robią ogromne wrażenie. Tutaj niezmiennie króluje Toyota RAV4, która bije kolejne rekordy.

Toyota RAV4 była najczęściej wybieranym samochodem na świecie w 2022 roku. W czołówce jest też wiele innych modeli tej marki

Ponad milion samochodów - dokładnie tyle egzemplarzy RAV4 wyjechało na drogi w 2022 roku. Wynik ten jest imponujący, tym bardziej, że zanotowano 10-procentowy spadek sprzedaży tego modelu.

Toyota RAV4 sprzedaż

Największe zainteresowanie Toyotą RAV4 jest oczywiście w USA i Kanada. Tam sprzedaje się 43% produkcji tego auta. Drugie miejsce przypadło samym Chinom (33%), zaś tylko 9% należy do Europy. Nie od dzisiaj wiadomo jednak, że jesteśmy małą kropką na mapie świata.

Drugie miejsce zajmuje z kolei Toyota Corolla Sedan

Tutaj sprzedaż napędzana jest głównie przez Chiny. 992 000 egzemplarzy robi wrażenie, a ponad połowa z nich trafiła do Państwa Środka. Tylko 22% przypadło na USA/Kanadę i 6% na Europę.

W topowej dziesiątce jest też Toyota Camry, Hilux i Corolla Cross. Sukces tego ostatniego auta robi wrażenie - tym bardziej, że jest ono nowością.

Toyota Corolla Sedan

Poza tym znajdziemy tutaj Teslę, Nissana, Hondę i Forda

Trzecie miejsce na podium zajęła Tesla Model Y z liczbą 747 000 sprzedanych aut, a Model 3 zamknął dziesiątkę z liczbą 482 tysięcy. Tuż za najlepszą trójką znajdziemy Hondę CR-V, a w zestawieniu wpasował się jeszcze Ford F-150 z liczbą 525 000 sprzedanych aut. Oczywiście 97% z nich sprzedano w USA i Kanadzie.

A teraz zagadka. Wiecie jakie auto jest najpopularniejszym kombi na świecie?

Toyota? Nie. Volkswagen? Zapomnijcie. Otóż ten tytuł po raz kolejny trafił w ręce Subaru Outback. Ponad 188 000 sprzedanych aut to rekordowy wynik, a zainteresowanie tym samochodem nie maleje. Oczywiście ten sukces to zasługa USA i Kanady, gdzie Subaru ma bardzo mocną pozycję. Europa stanowi marny ułamek sprzedaży, choć Szwajcaria wybija się tutaj z tłumu.