Toyota zaprezentuje w Genewie miejskiego SUV-a. Oto pierwszy zwiastun

Toyota podkręca tempo i w Genewie pokaże kolejną nowość po Yarisie. Będzie to bazujący na nim miejski SUV, który wyróżni się napędem i silnikiem.

Do targów w Genewie pozostały zaledwie dwa tygodnie. Oznacza to, że producenci szykują się do pokazania swoich najnowszych aut, które w tym roku namieszają na rynku. Toyota ma tutaj bardzo mocnego kandydata, bowiem zaprezentuje nowego SUV-a z segmentu B. Czego się po nim spodziewać?

Nowa platforma, hybryda, napęd na cztery koła - Toyota idzie na całość

Japończycy nie zwalniają tempa i szykują samochód, który naprawdę może namieszać na rynku. B-SUV tej marki bazować będzie na nowej platformie TNGA-B, wykorzystywanej także w Yarisie. Pozwoli to na wygospodarowanie przestronnego wnętrza i sporego bagażnika przy zachowaniu rozsądnych wymiarów zewnętrznych.

Stylistycznie samochód będzie mieszanką Yarisa i C-HR-a. Pierwszy zwiastun nie ujawnia zbyt wiele, ale spodziewać się można naprawdę atrakcyjnego samochodu. Toyota ma ostatnio dobrą passę i w ciekawy sposób "rysuje" swoje samochody. 

Ciekawostką będzie tutaj napęd. Sercem tego auta będzie oczywiście napęd hybrydowy, czyli wyróżnik Toyoty. Spodziewać się można połączenia jednostki 1.5 z małą baterią i jednostką elektryczną. Zestaw ten zaoferuje 121 KM, a moc trafi w topowym wydaniu nawet na cztery koła.

Miejska Toyota będzie też dobrze wyposażona

Idąc tropem Yarisa, nowy B-SUV zaoferuje bogate wyposażenie. Ledowe światła, nowoczesne multimedia czy systemy bezpieczeństwa wspierające kierowcę nie będą tutaj niczym obcym. Japończycy w ten sposób chcą w zdecydowany sposób wejść do rywalizacji w ważnym w Europie segmencie. Tutaj rządzi między innymi Renault Captur czy Nissan Juke. Pozostali konkurenci (Puma, 2008 czy C3 Aircross) także nie należą do przeciętnych samochodów.