1729 zł za domową ładowarkę Volkswagena. ID.Charger to ciekawa opcja

Ładowanie auta elektrycznego w domu to najwygodniejsza, ale i czasochłonna opcja. Zbawieniem jest więc domowa ładowarka, taka jak Volkswagen ID.Charger.

Kolejni producenci dorzucają do swojej oferty tak zwane "wallboxy", czyli naścienne ładowarki, które znacznie przyspieszają ładowanie samochodów elektrycznych. Takie urządzenie oferuje na przykład Mazda wraz z modelem MX-30, a teraz także marka z Wolfsburga. Volkswagen ID.Charger to urządzenie, które zwiększa moc ładowania do 11 kW. W efekcie "zatankowanie" auta w domu zajmie tylko 6 godzin, a nie około 20-30 jak to ma miejsce przy wykorzystaniu klasycznego gniazdka.

Volkswagen ID.Charger - w ofercie będzie kilka wariantów.

Bazowa ładowarka Volkswagena trafi do sprzedaży na początku 2020 roku i będzie kosztowała dokładnie 1729 zł. Nieco później dołączą bardziej zaawansowane wersje tego urządzenia. Przypuszczalnie mogą one oferować wyższą moc ładowania i bezprzewodową obsługę, np. z poziomu smartfona. Powinna się tam także pojawić opcja programowania godzin ładowania.

Tego typu rozwiązanie to "must-have" dla właścicieli aut elektrycznych

Jeśli macie domek lub inne miejsce, w którym można zainstalować taką ładowarkę, to jest to doskonała inwestycja. Nie tylko skraca czas ładowania auta, ale przede wszystkim w niektórych wersjach zmniejsza także koszty prądu. Na przykład możemy podpiąć auto do ładowarki po powrocie z pracy. Ładowanie rozpocznie się jednak dopiero w taryfie nocnej, kiedy to mamy tańszy prąd.

Największym problemem pozostaje jednak inna rzecz. Ci, którzy nie posiadają własnego garażu lub mieszkają w bloku ze wspólnym garażem podziemnym nie będą mogli skorzystać z takiego udogodnienia. Wspólnoty rzadko godzą się na wykorzystywanie gniazdek przynależnych do miejsc postojowych, nawet z opcją zainstalowania licznika i rozliczania się za zużyty prąd.