970 Nm, diesel, V8. Volkswagen Touareg od ABT to niemalże ciągnik

Wysokoprężne V8 aż prosi się o modyfikacje. Volkswagen Touareg trafił na kurację do ABT, po której może niemalże walczyć z ciężarówkami.

Lubimy dobre diesle. Wiecie, dużo cylindrów, dużo mocy i jeszcze więcej niutonometrów. A gdyby tak opakować to w coś ciekawego? Volkswagen Touareg od ABT może być odpowiedzią na takie pytanie - i to całkiem rozsądną.

W sam raz do targania łodzi

Przede wszystkim ABT standardowo zapuściło swoje macki pod maskę i postanowiło pogrzebać przy 4-litrowym dieslu V8. W efekcie moc wzrosła do 495 KM, a moment obrotowy do szalonych 970 Nm. Niemcy nie zmierzyli osiągów tego auta, ale z pewnością przyspiesza ono lepiej niż seryjny wariant, który setkę osiąga w 4,9 sekundy.

Te dodatkowe 70 Nm i blisko 80 KM to wartości w sam raz dla tych, którzy za autem ciągają ciężkie przyczepy, np. z końmi lub z łodzią. Oczywiście nie warto tego robić w kiepskim stylu, dlatego też ABT zafundowało mu delikatny tuning wizualny. Póki co ogranicza się on do nowych 22-calowych kół oraz dokładek zderzaków. To jednak nie jest ostatnie słowo tego tunera, bowiem na przyszły rok ABT zapowiada znacznie "grubszy" pakiet dla tego samochodu.

Touareg V8 to opcja dla... oszczędnych

Warto przypomnieć, że ten sam silnik oferowany jest między innymi w Bentleyu Bentaydze i Audi SQ7. Ceny tych samochodów są jednak odpowiednio wyższe, dlatego Volkswagen Touareg od ABT zdaje się być kuszącą ofertą. Tym bardziej, że wyposażenie tutaj wcale nie odstaje od droższych propozycji.