Volkswagen Touareg R (2021) może kosztować ponad 500 000 zł. Ale startuje od niższej kwoty - CENA

Volkswagen Touareg R jest już dostępny w Polsce. Cena tego sportowego wariantu SUV-a jest naprawdę wysoka, ale wyposażenie naprawdę rozpieszcza.

Volkswagen Touareg R to dość ciekawa alternatywa dla wielu topowych sportowych SUV-ów. Bazujący na tej samej konstrukcji co Audi Q7 czy Porsche Cayenne model wykorzystuje szereg rozwiązań z najwyższej półki. Wszystko to połączono z 462-konnym silnikiem (700 Nm). Jest to hybryda plug-in, która łączy jednostkę 3.0 TFSI V6 z silnikiem elektrycznym oferującym 136 KM. Bateria ma pojemność 14,1 kWh, co przekłada się na około 50 km zasięgu na prądzie. Jednostka elektryczna zapewnia lepsze przyspieszenie oraz szybszą reakcję na gaz. Pierwsza setka pojawia się tutaj na zegarach w zaledwie 4,8 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R - CENA

Volkswagen Touareg R - CENA

Oczywiście topowa wersja nie może być tania. Tutaj cennik otwiera kwota 395 990 zł. Sporo, ale w standardzie otrzymujemy naprawdę dużo elementów z zakresu komfortu. Nie brakuje np. skórzanej tapicerki czy szeregu systemów bezpieczeństwa. Chcąc jednak dorzucić takie opcje jak Night Vision czy komplet zaaawansowanych systemów ułatwiających operowanie autem, trzeba przygotować się na wyłożenie dodatkowych dziesiątek tysięcy.

Czy Volkswagen Touareg R może kosztować więcej niż 500 000 zł? Tak, ale tylko przy doborze najdroższych pakietów serwisowych. Dokładając cegiełkę do cegiełki w postaci wyposażenia opcjonalnego uzyskamy maksymalną kwotę na poziomie lekko przekraczającym 490 000 zł. To sporo, ale z drugiej strony Porsche Cayenne czy Audi SQ7 będą znacznie droższe. Oferują one więcej mocy, ale też wymagają wyłożenia kolejnych setek tysięcy złotych.