Volvo XC40 2022 po liftingu zyskuje twarz z modelu C40

Przed Wami Volvo XC40 2022, czyli zaktualizowana wersja popularnego SUV-a tej marki. Zmiany ograniczają się głównie do drobnych poprawek wizualnych, zarówno z zewnątrz, jak i w środku.

Ten model można śmiało nazwać hitem. Produkowany w Gandawie SUV szybko stał się jednym z bestsellerów marki. Teraz dostaniemy go z różnymi rodzajami napędu - od benzyny, przez hybrydę plug-in, aż po pełnoprawnego elektryka. Niedawno Szwedzi pokazali też bliźniaczy model Volvo C40, który wyróżnia się sportową stylistyką. Teraz jak się okazuje nowe Volvo XC40 2022 zyskuje twarz zaprezentowanego niedawno kuzyna. Wraz z nowym frontem debiutuje też kilka innych poprawek.

Volvo XC40 2022

Volvo XC40 2022 - co się zmieniło?

Przede wszystkim wspomniany przód. Debiutują tutaj lampy z charakterystycznym podcięciem przy grillu. Poza tym do nowego frontu dopasowano wygląd zderzaków. Przy okazji w ofercie debiutują nowe wzory felg, a gamę lakierów uzupełnia kolor Fjord Blue z dopasowaną niebieską kolorystyką kabiny.

Lifting obejmuje wszystkie wersje silnikowe - od benzyn aż po elektryka. Wariant na prąd wyróżnia się niezmiennie pełną obudową grilla. W silnikach spalinowych znajdziemy tam klasyczną "kratkę" z logotypem marki.

Volvo XC40 2022 - na pokładzie pojawi się Google Auto

To kolejny po XC40 Recharge, C40 i XC60/S90/V90 model, który dostaje nowy system. Oprogramowanie Google Auto opracowano z myślą o tych samochodach. Jest ono proste w obsłudze, a mnogość możliwości dzięki dostępowi do sieci zwiększa użyteczność infotainmentu.

Volvo XC40 2022

Wraz z nim pojawiają się także nowe cyfrowe wskaźniki. Mają one inne widoki, a pomiędzy zegarami pojawiła się duża mapa lub wskazania z komputera pokładowego.

Volvo XC40 2022 - w ofercie silników pojawi się kilka nowości

Przede wszystkim Szwedzi stawiając na wariant Recharge, czyli elektryczną odmianę. Ta dostępna jest w dwóch wersjach - dwusilnikowej i jednosilnikowej. Ta pierwsza oferuje ponad 400 KM i napęd na cztery koła, zaś jednosilnikowa generuje ponad 200 KM, ale zarazem zapewnia większy zasięg (do 420 km).

Teraz w ofercie benzyn pojawią się kolejne miękkie hybrydy - B3 i B4. Diesle znikają z gamy, gdyż Volvo konsekwentnie stawia na stopniową elektryfikacje. Drobne poprawki zajdą też w wersji PHEV.

Odświeżone Volvo XC40 2022 zadebiutuje w salonach na początku przyszłego roku.