Manualna skrzynia biegów to najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe w USA. Powstał nawet o tym skecz

Najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe w USA? To niezmiennie manualna skrzynia biegów. Bawi to już cały świat, w tym nawet amerykańską telewizję.

Saturday Night Live znacie zapewne doskonale. Tworzony od 1975 roku program rozrywkowy stał się swego rodzaju fenomenem, który przez wielu jest wręcz otoczony kultem. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż krótkie skecze, żarty i występy muzyków robią z reguły niesamowite wrażenie - głównie ze względu na rozmach produkcji. Ostatnio SNL na tapetę wzięło powszechny żart, jakoby manualna skrzynia biegów stanowiła najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe w USA.

To akurat jest prawdą, gdyż nawet badania firm ubezpieczeniowych pokazują, że amerykańscy złodzieje delikatnie mówiąc nie są w stanie poradzić sobie z manualną skrzynią biegów. Obsługa sprzęgła i lewarka jest dla nich czarną magią i wiedzą tajemną. Do porannej kawy sugeruję więc ten świetny skecz SNL, który idealnie "obrazuje" ten problem.

Manualna skrzynia biegów jako zabezpieczenie antykradzieżowe? Bardzo proszę

Urokiem tego typu produkcji jest angażowanie w nich znanych aktorów. Tym razem w rolę osoby stojącej za kradzieżą auta wcielił się Kieran Culkin, znany ze świetnego serialu "Sukcesja".

Jak widać wyprowadzenie Lamborghini Diablo z garażu może przerosnąć nawet "najlepszych" złodziei.

Manualna skrzynia biegów to naprawdę rzadkość w USA

Jeszcze w latach osiemdziesiątych około 26% samochodów na drogach Stanów Zjednoczonych miało klasyczny lewarek i trzy pedały. Ich liczba zaczęła jednak drastycznie spadać i obecnie przyjmuje się, że tylko 3% samochodów na drogach ma taką skrzynię. Co więcej, w USA raptem kilkadziesiąt modeli oferowanych jest obecnie z "manualem". Według Car And Driver jest ich raptem 28, a z roku na rok liczba ta drastycznie się zmniejsza.

zabezpieczenie antykradzieżowe

Nikogo nie powinno więc dziwić to, że niektórzy w ogóle nie wiedzą jak obsługiwać prostą skrzynię. Wiele osób w tym kraju po prostu nie miało okazji spróbować choć raz jazdy z takim rozwiązaniem. Dlatego też pospolici złodzieje raczej unikają samochodów z manualem. Co innego Ci, którzy dokładnie wiedzą, co kradną - wówczas są odpowiednio przygotowani, a współpraca lewej nogi i prawej ręki nie stanowi dla nich czarnej magii.