2020 Alfa Romeo Tonale. Piękna, efektowna i nowoczesna!

Długo czekaliśmy na ten samochód - oto 2020 Alfa Romeo Tonale w wersji niemal produkcyjnej. Poznajcie kolejnego SUV-a tej marki.

Alfa Romeo powoli rozwija swoją gamę modelową. Symbolem zmian jest Alfa Romeo Giulia i Stelvio. Te dwa modele powstały na platformie Giorgio, charakteryzującej się tylnym napędem. To powrót do korzeni marki oraz symbol chęci rywalizacji z autami premium - BMW i Mercedesem. Teraz do tych aut dołączy 2020 Alfa Romeo Tonale.

Alfa Romeo Tonale - prawie jak studyjna!

Nowa Alfa Romeo Tonale wyróżnia się efektowną stylistyką, którą niemal żywcem przeniesiono ze studyjnego auta. Oczywiście całej bryle nadano nieco bardziej standardowe detale, ale całość wciąż prezentuje się efektownie. Co więcej, w opozycji do Giulii i Stelvio, Tonale stawia na kanciaste elementy i ostrzejsze linie. Widać w tym miejscu inspirację latami 80. w tej marce.

Bardzo dobrze prezentuje się też wnętrze tego auta. 2020 Alfa Romeo Tonale będzie miała kokpit zbliżony wizualnie do Giulii i Stelvio, lecz znacznie nowocześniejszy. Pojawi się tutaj większy ekran systemu multimedialnego z nowym oprogramowaniem, cyfrowe zegary oraz inaczej zaprojektowana konsola centralna. Panel klimatyzacji ulokowano pod centralnym nawiewem, co przypomina nieco rozwiązanie z Lexusa UX. Na tunelu środkowym znalazło się miejsce na przełącznik DNA oraz lewarek skrzyni biegów.

Alfa Romeo Tonale bazować będzie na platformie, którą podzieli między innymi z Jeepem Compassem. Oznacza to, że napęd przekazywany jest na przednie koła, zaś w wersji 4x4 dodatkowo dopinana jest tylna oś. Pod maską znajdziemy zapewne jednostki 1.3 Turbo (benzynowe) oraz diesla 1.6 i 2.0. Być może topowy wariant zyska też dwulitrową benzynę, która oferowana jest w Jeepie Cherokee. Napęd na koła przekaże 9-biegowa skrzynia biegów produkcji ZF.

Kiedy premiera?

Auto, które widzimy na zdjęciach, wygląda już na w pełni produkcyjny model. Alfa Romeo nie zdradza jednak detali dotyczących premiery. Podejrzewamy, że oficjalny debiut odbędzie się na początku przyszłego roku, zaś auto zostanie zaprezentowane publiczności w Genewie. Model ten to kluczowy element układanki w gamie Alfy Romeo. Tonale zastąpi po części wysłużoną Giuliettę, przyciągając jednocześnie klientów szukających SUV-a.