Wtem! 2020 Ford S-MAX i Galaxy - mały lifting, nowe silniki

Ford Galaxy i S-MAX 2020 przeszły delikatny lifting. Poza zmianami wizualnymi największą nowością są silniki oraz skrzynia biegów.

W dobie umierających vanów Ford Galaxy i S-MAX (2020) stali się jednymi z ostatnich zawodników w tym segmencie. Marka ta nie zarzuca jeszcze produkcji takich aut, a utrzymujący się popyt zapewnił kolejny lifting. Co się zmieniło. Ford Galaxy i S-MAX otrzymały delikatnie odświeżoną stylistykę. Minimalnie zmieniono front oraz tył, zaś w wersji Vignale dorzucono charakterystyczny motyw litery V widoczny w grillu. W ofercie Forda S-MAX (2020) zagościła też wersja ST-Line o sportowym charakterze. Odświeżono także gamę felg aluminiowych, dodając nowe wzory w rozmiarze 17 i 18-cali.

W kabinie pojawiły się poprawione materiały wykończeniowe, nowy obrotowy wybierak automatycznej skrzyni biegów oraz minimalnie zmieniona konsola centralna. Topowa wersja Vignale ma fotele, które posiadają podgrzewanie, wentylację i masaż, zaś niższe wersje otrzymały siedzenia z regulacją w 18 różnych płaszczyznach.

Ford S-MAX i Galaxy (2020) - nowe technologie

Ford S-MAX oraz Galaxy otrzymały także poprawiony system multimedialny z funkcją FordPass Connect. Zapewnia ona łączność WI-FI w aucie, zaś za pośrednictwem aplikacji pozwala kierowcy sprawdzić aktualny status auta oraz stan pojazdu. Ciekawym rozwiązaniem jest usługa Local Hazazrd. Wbrew pozorom nie tyczy się ona gry w karty, lecz jest systemem przekazującym kierowcy dane o potencjalnych zagrożeniach. Są one pobierane z baz systemów ratunkowych, lokalnych służb i z innych pojazdów.

Nowa oferta silnikowa

Pod maską Forda Galaxy i S-MAX zagościł nowy diesel 2.0 EcoBlue o mocy 150, 190 i 240 KM. W przypadku najsłabszej wersji moc trafia na koła za pośrednictwem 6-biegowej manualnej przekładni, zaś mocniejsze warianty wyposażono w poprawiony 8-biegowy automat. Wersja 190-konna może być także wyposażona w napęd na cztery koła. O dziwo ten nie jest oferowany w najmocniejszym 240-konnym silniku.

Wkrótce w sprzedaży

Ford nie poinformował jeszcze o planach produkcyjnych, ale z pewnością odświeżone Fordy S-MAX i Galaxy trafią do sprzedaży w najbliższych miesiącach.