Renault Espace przeszło delikatny lifting. Debiutują tutaj nowe technologie

Francuski salon na kołach przeszedł pierwszy duży lifting. Renault Espace zostało odświeżone wizualnie, a przy okazji dostało szereg nowych rozwiązań.

Piąta generacja Renault Espace przynosiła dużą zmianę w koncepcji tego auta. Po latach tworzenia dużego i niezwykle przestronnego vana Francuzi postawili na projekt bliższy wielkiemu crossoverowi. Ograniczyło to oczywiście przestronność tego auta, ale jednocześnie dodało mu więcej unikalnego charakteru. Teraz, po blisko 5 latach na rynku, Espace przechodzi pierwszy duży lifting.

Renault Espace wbrew pozorom zyskał sporo zmian

Odświeżony model wyróżnia zmieniony pas przedni. Nowe zderzaki i ledowe światła z charakterystyczną sygnaturą świetlną pozwolą odróżnić nowy wariant od starszego. Z tyłu zmiany są analogiczne i bardzo kosmetyczne. Poza tym w gamie kolorów pojawiły się nowe odcienie, a lista wzorów felg aluminiowych została poszerzona.

We wnętrzu także znajdziemy garść nowości. Przede wszystkim Renault Espace zyskało cyfrowe zegary (obecne też w topowej wersji Captura i Clio, ekran 10,2-cala) oraz nowy system multimedialny z ekranem 9,3-cala. Wreszcie dodano też pełny panel klimatyzacji z wyświetlaczem temperatury, co znacząco ułatwi obsługę. Dopracowano także uchwyty na kubki, przesuwając je pod zasuwaną w górnej części kosnoli roletę.

Dużo nowego wyposażenia

Renault Espace to model, który od czasu debiutu zamawiany jest głównie w topowym wariancie Initiale Paris. Dlatego też Francuzi skupili się na rozwinięciu właśnie tej wersji, uzupełniając oferowane tutaj wyposażenie. Nowością są światła LED MATRIX z aktywną matrycą, która doświetla lub wycina określone fragmenty drogi. Poza tym znajdziemy system zautomatyzowanej jazdy poziomu drugiego, łączący system kontroli pasa ruchu i aktywny tempomat. Co ciekawe ten ostatni wciąż funkcjonuje wyłącznie w przedziale 0-160 km/h. Aktywne zawieszenie zyskało nową kalibrację, lepiej współpracującą z układem skrętnej tylnej osi.

Nowy Espace zyska szklany dache, niezależnie od wariantu. W Initiale Paris pojawiły się tez nowe warianty kolorystyczne tapicerki skórzanej.

Pod maską Renault Espace obecne będą znane silniki - 1.8 TCe z Megane R.S. i Alpine A110 (225 KM) oraz diesel 2.0 w wariancie 160 i 200-konnym.