2020 Skoda Kamiq GT. Klasyczne rozwiązania w przebraniu

Chiński rynek rządzi się swoimi prawami - każdy SUV musi mieć tam wiele różnych wersji. 2020 Skoda Kamiq GT to odpowiedź na oczekiwania klientów.

2020 Skoda Kamiq GT to może i atrakcyjnie wyglądający SUV, ale wbrew pozorom nie ma on nic wspólnego z europejskim wcieleniem tego auta. Model ten powstał na bazie chińskiego Kamiqa, który z kolei wykorzystuje platformę PQ35, znaną z Golfa V czy Skody Rapid. Samochód ten ubrano w ciekawe nadwozie, które w swojej bryle mocno nawiązuje do większego Kodiaqa. Agresywniej stylizowany front oraz bardziej wyraziste przetłoczenia wyróżniają ten samochód na tle tamtejszego Kamiqa.

2020 Skoda Kamiq GT - tylko dla Chin

Samochód zaprojektowano przy współpracy designerów z Chin i z czeskiej centrali Skody w Mlada Boleslav. Efektem tej współpracy jest projekt, który spełni oczekiwania chińskich klientów. Skoda Kamiq GT wykorzystuje część elementów z innych aut marki celem obniżenia kosztów. Chińczycy pokusili się jednak na garść unikalnych dla siebie elementów. Jest to chociażby przeciągnięty chrom z linii szyb, zachodzący na cały słupek C. Auto stoi też na 17-calowych felgach, dzięki czemu zachowuje odpowiednią prezencję.

Wnętrze chińskiego Kamiqa GT przypomina nieco przeszłość Skody - widać tutaj linie, które gdzieś przypominają Yeti czy poprzedniego Superba. 2020 Skoda Kamiq GT posiada dedykowany dla Chin system multimedialny, który poza Android Auto i Apple CarPlay obsługuje też Baidu CarLife, czyli chiński komunikator.

Nieznane silniki

Skoda w Chinach korzysta z zupełnie innych jednostek napędowych. Sercem Kamiqa GT będzie konstrukcja 1.5 MPI (wolnossąca), która generuje 111 KM. Drugą opcją będzie doładowana benzyna 1.2 oferująca 116 KM.