Audi A7 Sedan nie istnieje, nie może Cię skrzywdzić. Także: Audi A7L

W kategorii "najdziwniejsza konwersja na wersję przedłużaną" mamy niekwestionowanego lidera. Oto Audi A7 L, czyli ktoś dodał temu modelowi długi bagażnik.

Jak dobrze wiecie w Chinach wszyscy kochają przedłużane samochody. Nawet SUV-y muszą mieć wersję L. A tak popularne auta jak chociażby Octavia stają się w Państwie Środka limuzynami o wymiarach Skody Superb. Z reguły przedłużenie auta ogranicza się do zwiększenia rozstawu osi i zwiększenia długości tylnych drzwi. Z reguły, gdyż Audi A7 Long zbudowano w bardzo specyficzny sposób.

Zaraz zaraz, ale o co chodzi w tym Audi A7?

Też zadajemy sobie to pytanie. Kiedy wczoraj dostaliśmy te zdjęcia od jednego z czytelników, przez 10 minut patrzyliśmy się w ekrany z lekkim niedowierzaniem. A7, jak dobrze wiecie, ma specyficzne nadwozie typu liftback. Albo Sportback, jak zwał, tak zwał. W każdym razie jest ono dość zgrabne i przyjemne dla oka.

Audi A7 Long

Tymczasem ktoś wpadł na szalony pomysł zrobienia z tego auta sedana. Nie zdecydowano się jednak na narysowanie tylnej części nadwozia w nowy sposób, a zwyczajnie doklejono do opadającej szyby wystający kufer.

Efekt? Cóż, nie mamy wciąż oficjalnych zdjęć tego auta, ale Audi A7 Long raczej nie grzeszy urodą. Z drugiej strony i tak zdaje się wyglądać lepiej od nowego Audi A6, o A8 nie wspominając. Może więc w tym szaleństwie jest jakaś metoda?

Poza doklejonym "bagażnikiem" widać tutaj także wydłużone tylne drzwi. Można się więc spodziewać wymiarów porównywalnych z "krótkim" Audi A8.

Spokojnie, Audi A7 Long nie trafi do Europy

To jeden z tych samochodów, których historia zaczyna się i kończy w Chinach. Co więcej, pod maską tego auta raczej nikt nie uświadczy dużych silników. Wysokie podatki dla aut z jednostkami o objętości skokowej większej niż dwa litry sprawia, że silnik 2.0 TFSI będzie tutaj królować. Oczywiście V6 będzie w gamie, ale zapewne zdecyduje się na nie jedynie mały ułamek klientów.

Jak nigdy wyczekujemy oficjalnych zdjęć tego samochodu. Naprawdę ciekawi nas wygląd tej tylnej części nadwozia. Waszym zdaniem A7 Long prezentuje się ciekawie, czy jest absolutną abominacją?