Audi e-tron GT zaprezentowane. Będzie bliźniakiem Taycana

Audi i Porsche dwa bratanki? Jak widać elektryfikacja wzmacnia więzi - w Los Angeles Audi zaprezentowało zapowiedź kolejnego elektrycznego modelu.

I to zapowiedź, którą możemy uznać za niemal gotowe auto produkcyjne - Audi e-tron GT trafi bowiem do salonów w 2020 roku w nieznacznie zmodyfikowanej postaci. Oznacza to więc, że będziemy mieli do czynienia z naprawdę ciekawym wizualnie samochodem. Choć w bryle jest wiele elementów nawiązujących do modelu A7, to jednak całość jest znacznie dynamiczniejsza optycznie i przede wszystkim atrakcyjniejsza. Zdecydowanie bardziej "płaskie" nadwozie w połączeniu z agresywną linią sprawiają, że Audi e-tron GT będzie wyróżniało się z tłumu. Samochód ten mierzy 4,96 metra długości i 1,96 metra szerokości.

We wnętrzu będzie już znacznie mniej fajerwerków wizualnych, ale za to dużo nowoczesnych rozwiązań, począwszy od dwuekranowego systemu multimedialnego/sterującego całym samochodem, aż po szereg asystentów bezpieczeństwa. Na pokładzie mają pojawić się także nowe światła LED MATRIX o jeszcze większej skuteczności oraz zaawansowany tryb autonomicznej jazdy.

Audi e-tron GT będzie dzieliło platformę oraz baterię/silniki z Porsche Taycan. Zastosowano tutaj nowoczesne baterie, które mają zapewnić zasięg powyżej 500 kilometrów na jednym ładowaniu, oraz jednostkę elektryczną (na przedniej i tylnej osi) oferującą 590 koni mechanicznych. Oficjalnych danych technicznych jeszcze nie podano, ale sprint do setki poniżej 4 sekund jest oczywistością.