Audi Q8 2023 zyska dwie twarze. Model RS będzie wyróżniony

Już za kilka miesięcy poznamy całkowicie odświeżoną wersję dużego SUV-a z Ingolstadt. Audi Q8 2023 zyska odświeżoną stylistykę, zróżnicowaną dla standardowych modeli i dla wersji RS. Czego możemy się spodziewać?

W Ingolstadt robota wre. Niemcy szykują nowe wersje swoich popularnych modeli, a także szlifują przed premierą nadchodzące nowości. W tym roku zobaczymy wiele ciekawych debiutów, a jednym z pierwszych będzie odświeżone Audi Q8 2023. Co się w nim zmieni?

Audi Q8 2023. Dwie twarze, więcej charakteru

Co będzie największą zmianą w odświeżonym modelu? Przede wszystkim Q8 zyska dwie wersje Grilla. Jego kształt i wypełnienie będą delikatnie różnić się w standardowych wersjach i w modelu RS.

Poza tym możemy liczyć na inaczej narysowany zderzak oraz zmodyfikowaną sygnaturę świetlną przednich lamp. To samo tyczy się tylnych świateł LED - te także nieco się zmienią i będą prezentowały inny wzór świetlny.

Poza tym Audi szykuje nowe odcienie lakieru i kilka świeżych wzorów felg. Fani marki będą więc z pewnością zadowoleni.

Audi Q8 2023 Audi Q8 2023

Nasi koledzy z portalu motor.es przygotowali wizję modelu po liftingu. Tak będzie prezentować się odświeżona wersja Audi Q8.

W kabinie rewolucji nie będzie

Wystarczy spojrzeć na odświeżone niedawno Audi E-Tron, noszące teraz nazwę Q8 E-Tron, aby przekonać się, że Niemcy nie szykują tutaj żadnej rewolucji. Poza delikatnie odświeżoną kolorystyką układ kokpitu pozostanie bez zmian. Oznacza to obecność dwóch ekranów i cyfrowych wskaźników.

Również pod maską nie zajdzie zbyt wiele zmian. Według niepotwierdzonych informacji największa zmiana ma zajść w hybrydzie plug-in, która to może dostać wydajniejszy akumulator oferujący większy zasięg. Audi stawia na takie wersje, więc Q8 55 TFSIe może być dla nich jedną z najważniejszych wersji.

Wraz z Q8 zadebiutuje odświeżone Audi Q7

Ten już naprawdę leciwy jak na obecną gamę marki model także przejdzie lifting - już drugi. Tutaj także pojawią się wyłącznie kosmetyczne zmiany. Poza nową sygnaturą świetlną LED-ów z przodu i z tyłu dostaniemy zmodyfikowane zderzaki i nieco inaczej ukształtowany grill.

W tym roku poznamy wiele nowych modeli marki

Wśród nich będzie między innymi Audi Q6 E-Tron, czyli mniejszy elektryczny SUV, A6 E-Tron, A3 Allroad oraz nowe A4 i Q5. Oznacza to, że fani marki z Ingolstadt mogą szykować się na naprawdę udany i ciekawy rok.