Audi z wyposażeniem kupowanym "na życzenie". Od 2021 także w Polsce

Audi rozszerza możliwości klientów o obecne na rynku niemieckim i norweskim usługi "na życzenie". Wybrane elementy wyposażenia będzie można dokupić później.

Usługa "Functions on Demand"dostępna jest na wspomnianych dwóch rynkach i dotyczy wybranych elementów wyposażenia. Kupione wcześniej Audi można doposażyć w elementy z zakresu oświetlenia, multimediów, czy wspomagania kierowcy. Zakup będzie odbywał się przez aplikację lub portal myAudi, a płatność będzie realizowana przez system usług finansowych grupy VW.

I tak na przykład klient, który zamówił światła LED, będzie mógł jednym kliknięciem potem dokupić ich wersję matrycową, z automatycznie sterowaną wiązką. Podobnie będzie można zrobić z nawigacją, czy pakietem Audi Smartphone Interface (tak, wciąż nie jest seryjny). Koszt "włączenia" danej funkcji będzie dokładnie taki sam jak zamówienie jej na początku, podczas konfiguracji samochodu. Jednakowoż będzie można wziąć taki element wyposażenia "na próbę" - subskrypcja będzie ważna miesiąc i po upływie tego czasu funkcja wygaśnie. No chyba, że przedłużymy ją już na stałe.

Dokupione "po fakcie" elementy wyposażenia przypisane są do samochodu. Innymi słowy, nie "znikają" wraz ze zmianą właściciela. Nabywca używanego Audi otrzymuje je wraz z samochodem. Może też dokupić kolejne.

Audi

Usługa "Functions on Demand" dostępna jest dla modeli A4, A5, A6, A7, Q5, Q7, Q8, a także e-Tron i e-Tron Sportback. W późniejszym czasie trafi ona też do nowych modeli. Zapewne ma to związek z aktualizacją systemów multimedialnych, pozwalających na aktualizacje "On The Air"

Na polskim rynku usługa zadebiutuje w lutym 2021 roku.