BMW X1 2022 będzie większe i praktyczniejsze. Czy to wystarczy?

BMW X1 drugiej generacji szykuje się do rynkowego debiutu. Auta są niezmiennie intensywnie testowane, a jeden z egzemplarzy wpadł przed obiektyw naszych kolegów z Hiszpanii.

BMW X1 w nowym wydaniu zadebiutuje już niebawem. Niemcy dopinają ostatnie guziki i testują kluczowy dla siebie model. Kompaktowy SUV to bez dwóch zdań niezwykle ważna pozycja w portfolio. Pokazuje to nie tylko popularność aktualnej wersji tego modelu, ale także sprzedaż aut konkurencji. Nowe wcielenie wniesie sporo świeżości, której zdecydowanie tutaj potrzeba.

BMW X1 2022 będzie znacznie bardziej nowoczesne

Aktualnie oferowany model nie należy do złych, ale w wielu aspektach już się zestarzał. Dziwny i nieco "minimalistyczny" kokpit nie przyciąga wzroku, a brak cyfrowych wskaźników w obecnych czasach bywa wadą, a nie zaletą. Tego co prawda nie potrafimy zrozumieć, ale oczekiwania rynku są niekiedy specyficzne. Poza tym BMW musi tutaj zaimplementować wiele ciekawych rozwiązań, takich jak chociażby zaawansowana łączność auta ze smartfonem, czy zestaw topowych systemów bezpieczeństwa. Tego na pewno nie zabraknie w nowym modelu.

BMW X1 2022

Konstrukcja niezmiennie opierać się będzie na platformie przednionapędowej, współdzielonej z MINI i z nową Serią 1. Jest ona nieco udoskonalona względem obecnie użytkowanej konstrukcji. Przede wszystkim znacznie lepiej radzi sobie z elektryfikacją i ma jeszcze bardziej przemyślaną budowę, co pozwala na wygospodarowanie dodatkowych centymetrów w kabinie. Auto będzie też nieco większe w porównaniu do obecnie oferowanego modelu.

Pod maską znajdziemy znane silniki, takie jak 3-cylindrową konstrukcję 1,5 czy benzynę 2.0. Wszystkie jednostki wspierane będą układem miękkiej hybrydy, zaś w topowych wydaniach zagości także elektryfikacja w postaci układu PHEV. Diesli również nie zabranie i tutaj także pojawią się doskonale znane silniki. Pod znakiem zapytania stoi natomiast w pełni elektryczny wariant iX1. BMW chce zelektryfikować Serię 1, tak więc stworzenie elektrycznego iX1 jako konkurenta dla Mercedesa EQA brzmi jak sensowne zagranie.

BMW X1 zaskoczy też stylistyką

Ta w dużej mierze będzie rozwinięciem pomysłów z obecnego wcielenia, choć pojawi się tutaj także dużo nowości. Jakich? Na przykład urosną nerki, a światła zyskają zupełnie inny kształt (zwłaszcza te tylne). W kabinie z kolei możemy spodziewać się zestawu dwóch dużych ekranów. Zakrzywione wyświetlacze mogą być jednak zarezerwowane dla większych modeli i nie znajdą miejsca w X1.

Zdjęcia zostały dostarczone przez zespół motor.es