BMW XM już prawie bez tajemnic. Co zdradzają grafiki patentowe?

BMW XM jest już niemal gotowe do rynkowego debiutu. Flagowy SUV marki z Monachium będzie zaskakujący pod wieloma względami. Grafiki patentowe ujawniają kilka cech tego samochodu.

To bez wątpienia będzie jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów w historii marki z Monachium. BMW XM 2023 pełnić będzie rolę flagowego SUV-a - choć tutaj nacisk położono na sportowe doznania, a nie na skrajny komfort. Ta maszyna światło dzienne ujrzy już za kilka tygodni. Niemcy obiecują, że produkcyjna wersja zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku.

Nim to jednak nastąpi, mamy dla Was coś, co umili oczekiwania. W europejskim urzędzie patentowym pojawiły się grafiki, które prezentują całe auto. Zdradzają one kilka ciekawych szczegółów, na które warto zwrócić uwagę.

BMW XM 2023. Moc ponad wszystko

Przede wszystkim skupmy się na silniku, gdyż to on będzie grał tutaj pierwsze skrzypce. W Monachium postawiono na hybrydę plug-in, której celem jest nie tylko zapewnienie bezemisyjnej jazdy, ale także uzyskanie lepszych osiągów.

Na grafikach patentowych wyraźnie widać, że klapka skrywająca gniazdo do ładowania ukryta jest w lewym przednim błotniku. Wciąż nie wiadomo, czy kryje się pod nią klasyczne gniazdo Type 2, czy też BMW postawiło na szybkie ładowanie akumulatora w tym aucie.

BMW XM 2023

Oczywiście jest to ściśle uzależnione od jego pojemności, a ta pozostaje tajemnicą. Wiadomo jednak, że napęd hybrydowy współpracować będzie z tym, co lubimy najbardziej - czyli z silnikiem V8. Taka kombinacja powinna oferować około 700 KM, co w tym wielkim SUV-ie będzie wartością naprawdę imponującą.

Nie będzie to jednak jedyny wariant napędowy. XM dostanie też kilka innych silników, nieco słabszych i pozbawionych wsparcia jednostki elektrycznej. Zawsze możecie za to liczyć na miękką hybrydę, stającą się absolutnym standardem w rodzinie BMW.

BMW XM 2023 w zasadzie nie zmieni się względem prototypu

Muszę przyznać, że jest to odważny ruch Niemców. Kontrowersyjna sylwetka, połączona z równie nietypową kampanią promującą ten samochód, wywołała głośną dyskusję. Nikt jednak nie zdecydował się na wygładzenie stylistyki modelu XM, co może być akurat dobrym ruchem.

BMW XM 2023

Oficjalna premiera już pod koniec tego roku

Samochód w salonach pojawi się z kolei w okolicach drugiego kwartału roku 2023. Wtedy też poznamy dokładną specyfikację dla polskiego rynku oraz szczegółowe ceny modelu XM.