Efekt Winkelmanna ma się dobrze. Bugatti Chiron dostanie kolejną limitowaną wersję

Stephan Winkelmann to świetny menadżer, ale przez jego decyzje przypisano mu metkę twórcy miliona limitowanych serii najróżniejszych aut. Bugatti Chiron dostanie kolejny ekskluzywny wariant.

Określenie "Efekt Winkelmanna" pojawiło się za czasów jego prezesury w Lamborghini. Wtedy właśnie marka z Sant'Agata Bolognese zaczęła wypuszczać najróżniejsze limitowane modele na bazie Aventadora. Mowa tutaj o Veneno czy Centenario, czyli bardzo unikalnych i niepowtarzalnych projektach. Teraz Bugatti Chiron idzie tą samą ścieżką. W Genewie zobaczymy nowy wariant, który ma dostać przydomek R.

Bugatti - specjaliści od limitowanych wersji

Z drugiej strony jeśli spojrzymy na gamę Veyrona, to w zasadzie składała się ona z najróżniejszych wariantów tworzonych w liczbie kilku-kilkunastu sztuk. Teraz przynajmniej różnice nie ograniczają się do wzoru felg czy kolorystyki nadwozia lub wnętrza.

Nowe Bugatti Chiron R ma wpasować się w ofercie tej marki pomiędzy standardowy model a Chirona Super Sport 300+. Formalnie też zastąpi w pewien sposób model Sport, który wyróżniał się zmniejszoną o 18 kilogramów masą. Łatwo można się w tym wszystkim pogubić.

Bugatti Chiron

Do targów w Genewie został jeszcze niecały miesiąc, a nowe aut zostało już przyłapane na lotnisku w Republice Południowej Afryki. Trudno powiedzieć, co robiły tam cztery palety z autami tej marki. Wszyscy zakładają jednak, że wariant R to auto z wielkim skrzydłem z tyłu. To właśnie ono ma być wyróżnikiem tego auta i swego rodzaju pomostem pomiędzy kolejnymi limitowanymi modelami na bazie Chirona.

Mowa tu o modelach Divo i Centodieci, czyli dwóch limitowanych dziełach wykorzystujących architekturę Chirona. Pierwszy z nich ma dużo bardziej torowy i sportowy charakter, zaś drugi jest ukłonem do kultowego już Bugatti EB110.

Bugatti Chiron R będzie gwiazdą Genewy

Spodziewać się można, że ponownie marka z Molsheim zyska tytuł producenta z najdroższym autem na targach. Bugatti Chiron R z pewnością ekspresowo znajdzie nabywców, choć na ulicach prędko tego auta nie zobaczycie.