Carsmile zmienia właściciela. Nabywcą grupa OLX

Platforma Carsmile, która oferuje od dwóch lat leasing oraz najem długoterminowy samochodów, została właśnie kupiona przez grupę OLX

Grupa OLX (należąca do koncernu Naspers) prężnie rozwija się w temacie sprzedaży samochodów. Jest już właścicielem serwisu otomoto.pl oraz 321sprzedane.pl. Teraz dołącza do tego nową platformę, poprzez zakup pakietu większościowego akcji Carsmile.

Carsmile, jak zapewne wiecie, bo nas czytacie, oferuje klientom możliwość najmu długoterminowego lub leasingu samochodów. W ofercie obecnie mają ok. 1 000 samochodów 30 marek. W ciągu 2 lat działalności firma przekazała klientom w różnych formach finansowania 2 500 samochodów.

Carsmile

Dla OLX, o czym przekonuje Lukas Draginas, prezes sektora motoryzacyjnego OLX Europe, to szansa na wzmocnienie pozycji w segmencie sprzedaży samochodów nowych. Zwłaszcza, że obecnie na rynku następuje lekkie przewartościowanie modelu posiadania. Zyskują wszelkie formy abonamentów, najmów, czy współdzielenia (choć w przypadku samochodów prywatnych, na razie na to się nie zanosi). Zwiększa się także udział kupujących, bądź chcących kupić online, bez wizyty w salonach.

Dla Carsmile pozyskanie tak dużego inwestora to spory zastrzyk gotówki, który pozwoli na dalszy rozwój oraz wdrożenie (słowami prezesa, Łukasza Domańskiego), nowych innowacyjnych technologii. Jakich, nie wiadomo. Na pewno za to pomoże dostęp do wielu rynków - grupa OLX ma swoje portale w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Carsmile może więc rozwinąć swoją działalność poza Polskę.

Wiemy, że transakcja objęła pakiet większościowy, nie jest natomiast znana dokładna ilość, a także kwota, za jaką transakcja została przeprowadzona.