Citroen C5 X - CENNIK. Nowy crossover od 135 900 zł w Polsce

Nowy Citroen C5 X zadebiutował w polskich cennikach. Mieszanka kombi, SUV-a i liftbacka dostepna będzie z jednym z trzech silników. Diesli nie przewidziano.

Citroen C5 X niedługo powinien pojawić się w polskich salonach. Specyficzna bryła samochodu może przyciągnąć nowych klientów, których nie przekonywały klasyczne formy auta klasy średniej. A jak będzie z ceną? Rozstrzał między bazową, a topową odmianą wynosi niemal 70 tys. zł, a maksymalnie klient zostawi w salonie Citroena ponad 210 tys. zł.

Citroen C5 X - tylko benzyny i hybryda

Francuski producent zrezygnował z oferowania silników diesla. Klienci będą mieli do wyboru dwa silniki benzynowe oraz hybrydę plug-in. Nie ma też manualnej skrzyni biegów. Wszystkie C5 X dostępne będą z ośmiobiegowym "automatem".

Podstawową jednostka jest nieśmiertelny, trzycylindrowy silnik Puretech. Jednostka 1.2 ma 130 KM i przyspiesza do 100 km/h w 10,4 sekundy. Podstawowa odmiana Feel została wyceniona na 135 900 zł. Dostępna będzie też w wersjach Feel Pack i Shine. Ta ostatania za 157 900 zł. Ma już podgrzewaną kierownicę, asystenta jazdy autostradowej (utrzymywanie pasa ruchu, aktywny tempomat, ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu), asystenta martwego pola, oświetlenie ambientowe i rozbudowane opcje (np. możliwość dokupienia elektrycznie sterowanych foteli z pamięcią). Jest też system HUD i topowa nawigacja z ekranem 12".

Odmiana Shine jest z kolei najniższą, w której można zamówić mocniejszy silnik benzynowy - 1.6 o mocy 180 KM. Tu cena wynosi minimum 168 900 zł, a samochód możemy doposażyć do wersji Feel Pack - za 9 500 zł.

Na szczycie gamy jest hybryda plug-in o mocy 225 KM, która również korzysta z silnika 1.6. Rozpędza się do 100 km/h w 7,8 sekundy i pozwala na przejechanie ok. 55 km bez użycia prądu. Warto jednak pamiętać, że hybryda ma mniejszy bagażnik - 485 litrów zamiast 545 l w "zwykłym" modelu. Tutaj cennik startuje od 192 400 zł (wersja Feel Pack), a kończy się na Shine Pack za 211 900 zł. Plus 1 800 zł za pokładową ładowarkę pozwalającą na ładowanie z mocą 7,4 kW.

C5 X

Klienci mają do wyboru sześć kolorów nadwozia, z czego darmowy jest tylko szaro-brązowy metallic. W wyższych wersjach jest też opcja czarnego dachu. Tapicerka materiałowa występuje tylko w podstawowej odmianie. W wyższych jest łączona ze skórą ekologiczną, a odmiany Shine/Shine Pack mają już "pełną" skórę w kilku odcieniach (w tym niebieską).