Cupra Raval będzie małym hitem z Hiszpanii. Już wyjechała na drogi

Mała, zwinna, w pełni elektryczna - Cupra Raval 2025 wyjechała na drogi i jest już intensywnie testowana. Oto co wiemy o nadchodzącej nowości tej hiszpańskiej marki.

  • Cupra Raval będzie pierwszym modelem marki zbudowanym na platformie MEB Entry
  • To miejski samochód o długości nieco ponad 4 metry
  • Na rynek trafi już w przyszłym roku

Hiszpanie idą na całość. W ślad za odświeżonym Formentorem i Leonem, a także za nowym Tavascanem, idzie kolejny model. Cupra Raval 2025 będzie grała w nowym dla tej firmy segmencie, gdyż mowa tutaj o hatchbacku z segmentu B.

Tu ciekawostka. Gdy Cupra miała swój debiut jako osobna marka, pokazano Ibizę w wydaniu tej marki. Ta jednak nigdy nie trafiła na drogi, choć była jedną z gwiazd premiery. Dlaczego? Tego nikt nie wie, ale widocznie uznano, że małe hothatche przynoszą skromne kwoty do kieszeni.

Cupra Raval 2025 będzie jednak inną bają

Po pierwsze - mówimy tutaj o samochodzie elektrycznym. Bazą dla Ravala będzie nowa platforma MEB Entry. To ewolucja znanej platformy MEB, aczkolwiek w uproszczonym wydaniu. Zmieni się tutaj tylne zawieszenie, a napęd trafi na przednie koła.

Trudno jest więc cokolwiek powiedzieć o specyfikacji tego samochodu. Nieoficjalne informacje sugerują pojemność baterii na poziomie 45-60 kWh, co przełoży się na 450-500 kilometrów zasięgu w topowym wariancie.

Cupra Raval 2025 test

Pod prawą nogą znajdzie się z kolei od 170 do ponad 200 KM. Tutaj Cupra bez wątpienia postawi na mocniejsze wydania, które są zgodne z charakterem marki. Pewne jest jednak to, że w ofercie nie braknie też słabszych wariantów.

Stylistyka tego samochodu nie jest tajemnicą

Cupra Raval jest już testowana na drogach Sierra Nevada w Hiszpanii. Maskowanie jest bardzo mocne, ale nie ukrywa sylwetki, ani też wielu detali. Widać tutaj wierne nawiązanie do prototypu z ubiegłego roku. Identyczną formę zachowają światła z przodu i z tyłu. Najprawdopodobniej nie zmieni się też tutaj wnętrze - przynajmniej nie w radykalny sposób.

Raval będzie jednym z pierwszych samochodów z nowej rodziny

Do Cupry dołączy Skoda Epiq, czyli mały crossover na prąd, a także zapowiadany od dawna Volkswagen ID.2. Te trzy auta będą kluczowymi produktami marek grupy Volkswagena w najbliższych latach. Dlaczego? Przede wszystkim połączą dobrą cenę i wydajność - a to jest coś, czego poszukuje wiele osób.

Zdjęcia: Motor.es