Elon Musk ma gruby portfel, zabaw się za jego kasę. W 30 sekund wydasz ułamek majątku

Aktywa Elona Muska mają wartość około 166 miliardów dolarów, co czyni go drugim najbogatszym człowiekiem na świecie. Jak myślicie, uda Wam się wydać to wszystko w kilka sekund?

Oczywiście to nie jest tak, że Elon Musk ma te pieniądze na swoim własnym koncie i niczym Sknerus McKwacz kąpie się w dolarach. Nic bardziej mylnego - jego aktywa są bardzo wysoko wyceniane, a czołowa pozycja w rankingu najbogatszych ludzi świata wynika z wysokiej giełdowej wyceny Tesli. Nie oznacza to jednak, że Musk za taką kasę nie może się zabawić od czasu do czasu. Tym razem możecie się w niego wcielić.

Bądź jak Elon Musk, wydawaj gotówkę na lewo i prawo

Nie wiem, czy to kwestia nadmiaru czasu, czy też urok pokręconej kreatywności, ale powstała gra, która umożliwia wydawanie pieniędzy Muska. Do dyspozycji mamy 166 miliardów dolarów. Na czym polega haczyk? Otóż dostajecie raptem 30 sekund na rozdysponowanie tych pieniędzy. Opcji jest wiele, ale żadna z nich nie pozwala na szybkie spożytkowanie dużej ilości gotówki.

I tak oto przekonacie się, że mając nawet ogromne chęci nie wydacie całego jego majątku w tak krótkim czasie. Nawet jeśli hurtowo klikacie w rakiety Falcon, to i tak z konta znika "znikoma" liczba dolarów.

To co, podejmujecie się wyzwania? Możecie to zrobić klikając tutaj.

No dobrze, a co można byłoby kupić za 166 miliardów dolarów

Jest to ponad 636 000 000 000 złotych. Dla ułatwienia: budżet naszego kraju w ubiegłym roku miał 398,7 miliarda zaplanowanych dochodów i 508 miliardów wydatków. Wychodzi więc na to, że Elon Musk mógłby wpaść, zapłacić wszystko za nas, a i tak zostałoby mu na waciki.

Elon Musk weed

To może Izera dla każdego? Ceny naszego najwspanialszego auta elektrycznego wciąż nie znamy, ale ma być ona przystępna dla każdego "Kowalskiego". Przyjmijmy więc, że magicy z rządu zrobią auto za 100 000 zł (haha, dobre sobie). W naszym kraju mieszka około 38,5 miliona osób, z czego obywatelstwo Polskie posiada około 37,4 miliona. Na taki interes nam jednak nie styknie. A szkoda!

Za to Musk mógłby na luzie kupić każdemu Polakowi subskrypcję Netflixa, HBO GO, Amazon Prime i czego tam sobie jeszcze życzycie. Mógłby też spokojnie wymienić całą flotę radiowozów na Tesle Model S, nawet w wersji Plaid.

To co, pochwalicie się Waszymi wynikami w wydawaniu pieniędzy Elona?