Jest też nowy Ford Bronco Sport. To uniwersalne auto dla aktywnych osób

Błękitny owal razy dwa. Dzisiaj zadebiutował także Ford Bronco Sport, czyli klasyczny SUV w wydaniu dla wybitnie aktywnych osób.

O ile pełnowymiarowe Bronco to propozycja dla amatorów jazdy w wymagającym terenie, o tyle Ford Bronco Sport to coś znacznie bardziej przystępnego. Amerykanie przygotowali drugi model z tej rodziny. Tutaj także mamy charakterystyczną stylistykę, ale oferowaną w znacznie bardziej przystępnym wydaniu.

Ford Bronco Sport to propozycja dla aktywnych

Postawiono tutaj na proste rozwiązanie - wziąć Kugę (znaną w USA jako Escape), delikatnie ją skrócić i ubrać w nieco bardziej bojowe wizualnie nadwozie. Do tego wszystkiego dorzucono też odpowiednio lepsze właściwości terenowe. Brzmi nieźle?

Z zewnątrz Bronco Sport wykorzystuje te same elementy wizualne, co jego większy brat. Mamy więc charakterystyczny front i masywny tył. Linia boczna - bardzo kanciasta - również może przypaść do gustu. To auto nie jest duże - 4386 mm długości całkowitej i rozstaw osi mający 2670 mm plasują ten model w segmencie kompaktowych SUV-ów. Na celowniku ląduje więc Jeep Compass i Renegade.

Wnętrze także jest bardzo pudełkowate, ale i atrakcyjne w swojej formie. Ciekawostką jest logo Bronco na kierownicy - zastępuje ono klasyczny błękitny owal.

Mały, ale szybki

Pod maską tego auta w USA oferowane będą dwa silniki. Pierwszy to konstrukcja 1.5 o mocy 181 KM, zaś drugi to większa, 2-litrowa jednostka generująca 245 KM. Moc trafia na koła za pośrednictwem 8-biegowego automatu.

Ford Bronco Sport posiada rozwinięty napęd na cztery koła, również noszący nazwę GOAT (koza). Posiada on tryby: Normal, Eco, Sport, Slippery i Sand. Co więcej, w topowych specyfikacjach można wybrać terenowe opony i wytrzymalsze felgi.

Samochód dla aktywnych

Dlaczego tak to podkreślam? Cóż, pomyślano tutaj o tych, którzy kochają biwakować przy aucie. Można więc zamówić fabryczny namiot na dachu, a we wnętrzu jest sporo schowków, siatek i uchwytów na przedmioty. Przy klapie bagażnika ulokowano na stałe otwieracz do butelek. W końcu na biwaku można wypić dobre piwo.

Sprytnie rozwiązano schowki pod kanapą, które pozwalają na ukrycie rzadziej używanych rzeczy. Nie przeszkadza on jednak w możliwości uzyskania dużej i w miarę płaskiej powierzchni po złożeniu tylnego oparcia.

Wyposażenie w tym modelu jest oczywiście kompletne. Mamy wszelkie systemy bezpieczeństwa, nowoczesne multimedia i szereg innych rozwiązań zwiększających komfort użytkowania pojazdu.