Legendarny Ford trafił do polskich salonów. Nowy F-150 kosztuje zaskakująco mało

Jeśli zawsze chcieliście poczuć się jak amerykański ranczer, to teraz macie idealną okazję. Ford F-150 oficjalnie trafił do Polski, a jego ceny są naprawdę zaskakujące. Gdzie go kupić i w jakich wersjach będzie dostępny? Już wyjaśniam.

  • Ford F-150 jest dostępny w oficjalnej dystrybucji w Polsce
  • Importerem została grupa PGD, za sprawą współpracy z Hedin US Motors
  • Do wyboru mamy cztery wersje i dwa silniki, każde auto objęte jest 3-letnią gwarancją ograniczoną przebiegiem 100 000 km

Takie wieści cieszą podwójnie. Do listy ciekawych samochodów z USA dostępnych w Polsce dołączył właśnie Ford F-150. Amerykańska marka od pewnego czasu wprowadza modele zza oceanu, takie jak Mustang, Explorer czy Bronco, ale tutaj mamy do czynienia z legendą wielkiego kalibru.

Musicie jednak wiedzieć, że F-150 nie będzie dostępne u każdego dealera. Gdzie kupić ten samochód, ile kosztuje i co oferuje? Zobaczcie sami.

Ford F-150 pojawił się w Polsce dzięki grupie PGD. Wreszcie kupimy najpopularniejszego pickupa w USA

Od 47 lat F-150 dzierży ten tytuł i nie chce oddawać go konkurentom. To niezmiennie najchętniej wybierane auto przez różnych przedsiębiorców. Bazowe wersje służą do ciężkiej pracy, a te najbardziej luksusowe pełnią też rolę samochodów reprezentacyjnych. My w Polsce dostaniemy 4 warianty - XLT, Lariat, Limited i Raptor.

Ford F-150 PGD polska cena

Do wyboru będą też dwa silniki. Ofertę otwiera tutaj 3,5-litrowe V6 z doładowaniem, a flagową jednostką jest 5-litrowe V8 z rodziny Coyote. Wybór jest więc naprawdę szeroki i jak widać nie ogranicza się do oszczędniejszej wersji.

A gdzie kupić te samochody? Póki co tylko w jednym salonie

Mowa tutaj o dealerze Ford Multexim w Katowicach. To on jako pierwszy z rodziny PGD wprowadza do swojej oferty pełną gamę modelu F-150. Ten salon wybrano z powodu strategicznej lokalizacji i potencjalnie dużego grona zainteresowanych w regionie Górnego Śląska.

Niebawem do tej listy dołączą kolejne miasta, w których PGD ma swoje salony. Będzie to Warszawa, Kraków i Wrocław.

Każdy sprzedany w Polsce Ford F-150 ma pełną gwarancję. Ceny? Zaskakująco przyjazne, jak na taki samochód

Ofertę otwiera wersja XLT, paradoksalnie z 5-litrowym V8. Za taki samochód trzeba zapłacić 419 900 złotych. A to oznacza, że jest on tańszy nawet od oferowanego w całej sieci dealerskiej marki spalinowego Explorera.

Z kolei wyczynowy i dzielny w terenie Raptor kosztuje 773 900 złotych. Według grupy PGD najpopularniejszym wariantem będzie Lariat z silnikiem 5.0 V8 i z pakietem Black Edition, wyceniany na 485 900 złotych.

Każdy samochód objęty jest 3-letnią gwarancją ograniczoną przebiegiem 100 000 kilometrów. Auta trafiają do Polski dzięki umowie podpisanej pomiędzy grupą PGD, a wyłącznym importerem Forda F-150 w Europie, firmą Hedin US Motor. Szczegółowe informacje na temat oferty w Polsce znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie internetowej.