Ford Kuga bestsellerem wśród hybryd plug-in. Spodziewaliście się tego?

Dopiero co wjechał na rynek, a już wywołał spore poruszenie. Ford Kuga w wersji plug-in hybrid stał się najpopularniejszym autem tego typu w Europie.

Jak donosi JATO Dynamics, Ford Kuga PHEV szybko skradł serca fanów hybryd ładowanych z gniazdka. Model ten dopiero trafił na rynek, a już zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów w czerwcu. Wyniki tyczą się całego Starego Kontynentu.

Przeczytaj nasz test Forda Kugi PHEV

Ford Kuga ma sporo zalet

W czerwcu 2020 sprzedano 3757 egzemplarzy tego auta. Pozwoliło to na przebicie dotychczasowego lidera, Mitsubishi Outlandera o ponad 1200 aut (japońskie auto sprzedało się w liczbie 2578 egzemplarzy). Trzecie miejsce zajęło Volvo XC40, które w hybrydowym wydaniu także zyskuje na popularności.

Volvo w pierwszej dziesiątce ma jeszcze dwa auta - XC60 i V60. Plasują się one tuż za XC40, co pokazuje popularność takich wariantów. Kolejne pozycje przypadły Audi A3, Mercedesowi Klasy A, Volkswagenowi Passatowi, Audi Q5 i BMW Serii 3. Zamyka ono topową dziesiątkę z liczbą 1302 sprzedanych aut.

Sprzedaż wciąż jest osłabiona przez COVID

Można więc spodziewać się znacznie lepszych wyników w momencie, w którym świat wróci do jakiejkolwiek normalności. Popularność Forda Kugi PHEV nie powinna dziwić. Obecnie jest to jedyny SUV, który oferuje tak duży zasięg. Jego pozycji może zagrozić jednak rynkowy debiut dwóch mocnych konkurentów - Volkswagena Tiguana eHybrid i Toyoty RAV4 PHEV. Ten ostatni model może być szczególnie ciekawy, gdyż wykorzystuje podobne rozwiązania co Ford i teoretycznie będzie oferować zbliżony zasięg.

Ford Kuga

Nowy Ford Kuga PHEV jest dostępny także w polskiej ofercie. Obecnie to jeden z tańszych SUV-ów PHEV - bazowy wariant kosztuje 156 900 zł.