Ford Tourneo Custom debiutuje w nowym wydaniu. Będzie także elektrykiem

Ford Tourneo Custom dołącza do gamy nowej generacji średniego Transita. Błękitny owal pochwalił się wyglądem i specyfikacją tego auta.

Można śmiało powiedzieć, że rodzina jest już w komplecie. Ford Tourneo Custom dołączył do gamy Transita w średnim rozmiarze. Zainteresowanych rozpieści szerokim wyborem jednostek napędowych, przestronnym wnętrzem i dobrym wyposażeniem. Zobaczmy co oferuje.

Ford Tourneo Custom 2023. Pasażerowie są najważniejsi

Przede wszystkim nowa generacja stawia na komfort podróżowania. Nowa architektura platformy pozwoliła na obniżenie podłogi, co ułatwia zajmowanie miejsca. Dopracowano też właściwości jezdne (za sprawą niezależnego tylnego zawieszenia) i resorowanie, dzięki czemu długie podróże staną się dużo bardziej przyjmne.

Ford Tourneo Custom 2023

Auto dostępne będzie standardowo z trzema rzędami siedzeń. Do tego obok klasycznego rozstawu osi pojawi się przedłużony, dla bardziej wymagających klientów. Fotele, w zależności od konfiguracji, mogą być obracane lub ustawiane wedle oczekiwań kierowcy i pasażerów. Nie brakuje tutaj także wariantu 6-osobowego, oferującego najwyższy komfort podróżowania.

Wyposażenie nikogo nie rozczaruje. Na pokładzie znajdziemy komplet systemów bezpieczeństwa, nowoczesne multimedia i 14-głośnikowy zestaw audio B&O. O takich elementach jak oświetlenie LED nie trzeba nawet wspominać.

Ford Tourneo Custom dostępny jest w trzech różnych wariantach napędowych. Każdy znajdzie coś dla siebie

Gamę otwiera klasyczny diesel w trzech wersjach. Najsłabsza oferuje 136 KM, mocniejsza 150 KM, a gamę zamyka 170-konny wariant. Silniki te łączą się z 6-biegowym manualem, lub 8-biegowym automatem. Dużą zaletą jest uciąg, sięgający 2500 kilogramów. Do tego duży zbiornik paliwa zapewni spory zasięg na jednym tankowaniu.

Drugą opcję stanowi wariant plug-in hybrid. Korzysta on z silnika 2.5 (benzynowego), pracującego w cyklu Atkinsona. Połączono z nim jednostkę elektryczną i akumulator o pojemności 11,8 kWh. Zasięg na jednym ładowaniu sięga 50 kilometrów, a łączna moc zestawu to 190 KM.

Ford Tourneo Custom 2023

Poza tym kluczową wersją jest też Ford E-Tourneo Custom, czyli model w pełni elektryczny. Akumulator oferuje tutaj 74 kWh pojemności, co przekłada się na 370 kilometrów zasięgu. Auto można ładować z mocą do 125 kW prądem stałym i 11 kW prądem zmiennym. Do tego wzorem modelu F-150 Lightning i E-Transita dostajemy tutaj system Pro Power Onboard, który pozwala na zasilanie zewnętrznych urządzeń. Tutaj moc maksymalna to jednak 2,3 kW (Lightning oferuje 9,6 kW).

Uciąg wersji elektrycznej także nie rozczarowuje - to aż 2000 kilogramów.

Ford Tourneo Custom niebawem zostanie wyceniony

W salonach zobaczymy go jednak dopiero w drugiej połowie przyszłego roku. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż będzie to jeden z najważniejszych modeli dla tej marki. Jego produkcja odbywać się będzie w Turcji.