Ford patentuje system robienia przygazówek ze smartfona. Idealny do szpanowania na zlotach

Uruchamiasz auto zdalnie, smyrasz palcem po smartfonie i gotowe - nagle Twoja maszyna serwuje zdalnie przygazówki. Ford właśnie opatentował taki system. Czy fani tuningu go pokochają?

Marzenie tunerów i fanów szpanowania wydechem staje się rzeczywistością. Ford wpadł na banalnie prosty, a zarazem bardzo ciekawy pomysł. Jak posłuchać własnego wydechu nie mając drugiej osoby, która zrobiłaby przygazówkę?

To bardzo proste - przecież można to zrobić zdalnie. Ma w tym pomóc nowa aplikacja, która sterowałaby silnikiem i wydechem.

Ford przygotował bardzo ciekawy patent, który przypadnie do gustu wielu osobom

Mustangi mają z reguły specjalne miejsce na zlotach. Można czasami pośmiać się z ich tendencji do obracania się o 180 stopni w mało wprawionych rękach. Nie da się jednak ukryć, że jest to świetne auto sportowe, które ma naprawdę sporo możliwości.

Jednym z jego atutów jest też brzmienie. W Mustangu mamy szeroki przekrój silników. W Europie jest to tylko V8, ale w USA znajdziemy też jednostki V6 oraz R4. Każda z nich serwuje ciekawą na swój sposób ścieżkę dźwiękową.

Ford Mustang wydech

Tylko jak delektować się takową w momencie, w którym trzeba siedzieć za kierownicą i wciskać gaz? To bardzo proste. Wystarczy odpowiednia aplikacja, która sterowałaby przepustnicą i silnikiem.

Jak to działa? Otóż aplikacja po połączeniu się z silnikiem może wykonać odpowiednią serię przygazówek. Może to być jeden solidny strzał gazem, utrzymywanie konkretnych obrotów, lub też regularne dokładanie gazu, aby wycisnąć z silnika najlepszy dźwięk.

Ciekawostką jest jednak to, że Ford może ten system stosować także w elektrykach

Według opisu w patencie chodzi o to, aby wygenerować sztuczny dźwięk, który miałby być emitowany z głośników. Po co? Tego jeszcze nie wiemy - być może Amerykanie mają tutaj jakiś sekretny plan, który pozwoli na szpanowanie elektrykiem na zlotach takowych aut.

Ford Mustang wydech

Pewne jest natomiast to, że nowy system, jeśli w ogóle wejdzie na rynek, to stanie się to z nadchodzącą generacją Mustanga. Ta przechodzi już zaawansowane testy i jest szykowana do rynkowego debiutu. Nowy model powinniśmy zobaczyć już na początku przyszłego roku, a w salonach pojawi się on bliżej drugiego kwartału 2023.