Przejedź się Mercedesem-AMG One. Forza Horizon 5 już czeka

W listopadzie na półki sklepowe (także te cyfrowe) trafi nowa Forza Horizon 5. Tym razem przejedziemy się po Meksyku, a do dyspozycji dostaniemy naprawdę ciekawe i nietuzinkowe auta.

Nie wszystkie gry muszą być idealnymi symulacjami. Czasami najważniejsza jest dobra zabawa - i taka właśnie będzie Forza Horizon 5. Piąta część tej serii zabierze nas do Meksyku, w którym to spotkamy się nie tylko z tysiącami kilometrów dróg, ale także z jedenastoma różnymi środowiskami i z najróżniejszymi warunkami pogodowymi.

Forza Horizon 5 z mapą o 50% większą niż dotychczas

Brzmi kusząco? Meksyk, w którym będzie toczyć się akcja gry, ma oferować nam aż o 50% więcej przestrzeni do wyścigów. Autorzy gry wybrali właśnie ten kraj jako "bazę" ze względu na różnorodność krajobrazów i warunków. Znajdziemy więc tutaj pustynne rajdy Baja, zawody na wulkanie, zapomniane błotniste trasy przez dżunglę i oczywiście idealne asfaltowe odcinki.

Choć premiera gry zaplanowana jest dopiero na 9 listopada, to jednak już teraz dostaliśmy 8 minut nagrań z gry. Te krótkie urywki mają podsycić apetyt i zachęcić do wyboru Forzy Horizon.

Autorzy wciąż nie ogłosili finalnej listy samochodów, ale ta powinna liczyć lekką ręką ponad 600 pozycji. Wśród aut, o których już wiemy, jest między innymi Mercedes-AMG One, Ford Bronco, Porsche 911 w terenowym wydaniu i nowy Chevrolet Corvette C8.

Forza Horizon 5

Największe wrażenie mają robić warunki pogodowe

Deszcz czy mgła to nic nowego, ale wyścigi w czasie burzy piaskowej brzmią co najmniej intrygująco. Twórcy Forzy Horizon 5 postawili na maksymalną różnorodność pogodową, aby wprowadzić w rywalizację jeszcze większą dawkę emocji.

Oczywiście kluczowym elementem gry będzie też możliwość zabawy online. To właśnie ta forma rozgrywki jest jednym z czynników, dla których wybiera się Forzę Horizon. Szybkie przejażdżki z pięknymi widokami brzmią jak dobra rozrywka na luźny wieczór.

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 dostępna będzie na platformy Xbox X, Xbox S, Xbox One i na Windows 10. Oficjalna premiera zaplanowana jest na 9 listopada, jednak garść szczęśliwców zagra w tę grę wcześniej. Ci, którzy zakupili wersję Premium Edition, dostaną do niej dostęp już cztery dni wcześniej, czyli piątego listopada. Wtedy też możemy liczyć na pierwsze poważne recenzje i gameplaye.