Kolejne wcielenie platformy CMA Volvo. Geely Preface to limuzyna dla Chin

Choć Geely od pewnego czasu rozwija głównie posiadane przez siebie marki, to jednak nie zapomina też o własnym "brandzie". Oto model Preface, kompaktowa limuzyna, która korzysta z platformy CMA.

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o sukcesie platformy CMA Volvo. Jest to konstrukcja, którą stworzył koncern Geely z myślą głównie o autach Volvo i Lynk&Co. Jest ona jednak konsekwentnie wprowadzana do kolejnych aut "marki-matki.

Geely Preface to kolejna nowość, która przygotowana jest z myślą o chińskim rynku. Klasyczny sedan zaskakuje przyjemną stylistyką i sensownymi rozwiązaniami technicznymi. Co zaoferuje mieszkańcom Państwa Środka?

Geely Preface - po prostu sedan

Kiedy w Europie sedany konsekwentnie wypierane są przez crossovery, Chińczycy wciąż kupują jedne i drugie auta. Rynek jest na tyle duży i chłonny, że dla każdego segmentu znajdzie się dużo miejsca. Co wiecej, sedany wciąż postrzegane są jako auta eleganckie i prestiżowe. Nie dziwcie się więc, że Chiny wręcz pękają w szwach od mnogości różnych modeli tego typu.

Geely

Geely Preface to bardzo klasyczna, ale i przyjemna dla oka propozycja. Jest to dość generyczny samochód, niczym "auto bez licencji" z gry komputerowej. Z drugiej strony niczego mu nie brakuje. Ba, gdyby podpisano go jakąś bardziej znaną marką, to mógłby być nawet chwalony za design.

Wnętrze nie zostało pokazane, ale z pewnością będzie dość nowoczesne - dotykowych ekranów tam nie zabraknie. Pod maską znajdą się z kolei jednostki 1.5 i 2.0, znane już z Volvo. Spodziewać się można także obecności hybryd plug-in, lub nawet stricte elektrycznego wariantu.