Gran Turismo wjeżdża do kin. To będzie film pełen emocji i unikalnych ujęć

Gran Turismo wyjeżdża z konsoli i wjeżdża na wielki ekran. Sony szykuje wielką produkcję, w której pojawią się znani aktorzy i świetne auta. Zobaczcie zapowiedź tego filmu!

Wbrew pozorom film z serii Gran Turismo to nie jest nowy pomysł. Pierwsze prace nad taką produkcją rozpoczęły się w 2013 roku, aczkolwiek długo nie mogły wyjść z fazy tworzenia scenariusza. Dopiero dwa lata temu wyklarował się skład, który pozwolił ruszyć z kopyta ze zdjęciami i przygotowaniami.

Reżyserią zajmuje się Neil Blomkamp, znany i ceniony za takie produkcje jak Dystrykt 9, Elysium i Chappie. Na ekranie zobaczymy też wiele gwiazd. Wśród nich pojawi się Orlando Bloom, David Harbour i Geri Halliwell Horner, członkini Spice Girls, obecnie będąca żoną Christiana Hornera z Red Bulla.

Zobacz zwiastun filmu Gran Turismo - WIDEO

Gran Turismo skupi się na historii rozwoju kariery kierowcy wyścigowego

Idea jest prosta - przenieść działania GT Academy na wielki ekran. Historia oparta jest na losach Janna Mardenborougha, zwycięzcy GT Academy z 2011 roku. To było wielkie zaskoczenie - Mardenborough w wieku 19 lat pokonał 90 000 osób startujących do GT Academy, a sam nie miał żadnego doświadczenia z motorsportem.

Obraz ma prezentować rozwój kierowcy - pod kątem doświadczenia, psychiki i motywacji. W rolę Mardenborougha wcieli się Archie Madekwe, zaś jego mentora zagra znany ze "Stranger Things" i "Czarnej Wdowy" David Harbour.

Gran Turismo Film 2023

Orlando Bloom zagra z kolei Danny'ego Moore'a - specjalistę od marketingu w motorsporcie. Geri Halliwell przypadła rola matki Janna Mardenborougha.

Oczywiście nie zabraknie tutaj rywalizacji. Darren Barnet zagra największego konkurenta Janna. To właśnie wschodząca gwiazda GT Academy ma być dla niego największym zagrożeniem na drodze do kariery w motorsporcie.

Ten film będzie pełen ujęć nawiązujących do gry

Kamery mocowane są chociażby na specjalnych "rigach" i odtwarzają ujęcia "z tyłu i z góry". Nie zabraknie też zdjęć robionych w kabinie i z poziomu przedniego zderzaka. Wszystko to możecie zobaczyć w zapowiedzi tego filmu, dostępnej na YouTube.

Oficjalna premiera produkcji obędzie się w sierpniu tego roku. Film powstaje na najciekawszych torach w Europie, przy czym pierwsze zdjęcia wykonano w Budapeszcie i na Hungaroringu.